Czytając komentarze do ostatniego newsa przedzieramy się przez falę niezadowolenia z powodu długotrwałego braku newsów. Trudno się Wam dziwić. Trudno jednak się dziwić nam z powodu tego, że nie dajemy nowych wpisów. Po prostu nie bardzo było o czym. Teraz pojawił się temat, więc narzekania odkładamy na później ;-). Dziś poznamy symulator od strony logistyczno-menedżerskiej. 

3104Euro Truck Simulator 2 zawierać będzie w sobie swoisty Company Manager czyli miejsce, gdzie będziemy mogli zajmować się organizacją naszego przedsiębiorstwa. Będziemy mogli to robić na trzech płaszczyznach – zarządzaniu garażami, flotą oraz pracownikami.

W odróżnieniu do GTS, gdzie opcja (fizycznie istniejącej) bazy naszej firmy została wprowadzona po raz pierwszy, będziemy mogli  tam tylko nie tylko modyfikować naszej ciężarówki, tankować czy odbywać pauzy. Trzeba będzie pilnować także kosztów działania przedsiębiorstwa. Dostępny będzie podgląd produktywności danego garażu. Podobnie jak we GTS nie zostaniemy ograniczeni do jednej bazy, będziemy mogli zakładać filie w innych miastach tak, aby nasze przedsiębiorstwo stało się międzynarodowym przewoźnikiem.

Kolejnym elementem jest zarządzanie pojazdami. Także i ta opcja 3103przeszła dość dużą metamorfozę. Dzięki temu będziemy mieć większy wpływ na nasz tabor. Udostępnione będą także szczegółowe informacje o poszczególnych samochodach m.in skrzyni biegów, silnika czy rodzaju kabiny. Dodatkowo będą prowadzone także statystyki pojazdów czyli odległość przejechana w ostatnim czasie czy też koszty jazdy.

Największy postęp zauważamy w zarządzaniu naszymi pracownikami. Jak już wcześniej informowaliśmy każdy pracownik będzie zdobywał punkty umiejętności. Oczywiście wiadome jest to, że im wyższy ranking danego kierowcy, tym korzystniej przekłada się on na funkcjonowanie 3102przedsiębiorstwa. Wiąże się to jednak  z koniecznością wypłacenia mu wyższej pensji czy zapewnienia lepszych warunków pracy. Gra zawiera  też system naliczania wypłaty od przejechanych kilometrów. Mimo tego, że taki system nie funkcjonuje we wszystkich firmach (niektóre naliczają tzw. diety) to dzięki temu będziemy płacić swojemu pracownikowi tyle na ile sobie na prawdę zapracował.  System, a właściwie stawki w nim oferowane zasługują na głębszą analizę. Tę zgodził się przeprowadzić Piotrek. Kiedy to zrobi? Nie wiadomo 😉

Wszystkie te zmiany, dają nam nadzieję na to, że nowy symulator zaskoczy nas nie tylko nową mapą, fizyką jazdy, ale także stroną logistyczną. Cieszymy się także, że mimo dwutygodniowego oczekiwania na info ze strony twórców możemy przekazać Wam konkretne informacje na dany temat, bo uwierzcie nie zawsze łatwo jest pisać “o niczym”.

Wróćmy na chwilę do tematu niespodzianki obiecanej kiedyś w komentarzach. 3101Tą niespodzianką będzie mini konkurs w którym nagrodą główną będzie oczywiście ETS2. Konkurs rozstrzygnięty zostanie metodą  kto pierwszy ten lepszy. Aby szanse były równe lojalnie informujemy że pytanie konkursowe zostanie opublikowane jutro około godziny 15 (dajcie nam kilka minut rezerwy jakby coś technicznie nie wypaliło;p

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 89
  • 38
  • 16 603
  • 456
  • 10 948