Drodzy czytelnicy. Zapraszam Was do zapoznania się z najnowszym filmem znanego wśród polskiej społeczności ETS2 youtubera – Wujka Bohuna. W odcinku tym zaprezentował on udostępniony mu dodatek Skandynawia, a ja miałem przyjemność być współrozmówcą. Zapraszam do oglądania.

Jako, że materiał ten liczy… niemal dwie godziny, na samym końcu wpisu znajduje się spoiler – oddzielona linią lista faktów i ważnych informacji, o których wspominaliśmy w filmiku. Zapraszam do oglądania! Film znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OWyGRxHJZ1w

Zanim zacznę spoilerować, pozwolę sobie na odrobinę osobistych refleksji dotyczących materiału. Średnio jestem zadowolony z technicznych aspektów tego wywiadu. Dysponowałem kiepskim mikrofonem. Do tego wywiad ten był moim pierwszym audio-wywiadem jako pracownika SCS Software. Do tej pory, wywiady takie były domeną szefa. Był to też mój audio debiut w materiale, który był tworzony spontanicznie, bez przedstawionego mi scenariusza, dubli, powtórek ani cięć. Mam niewielkie doświadczenie reprezentacji w mediach organizacji pozarządowej. Aczkolwiek tam przeważały krótkie, maksymalnie kilkuminutowe wypowiedzi, na pytania, które wcześniej mi podano, a materiał potem i tak cięto na potrzeby serwisów informacyjnych.

No, a poza tym nie każdy ma głos radiowca jak Wujek Bohun :-).  Nigdy nie pracowałem ani nie zastanawiałem się nad emisją głosu. W związku z powyższym liczę na zrozumienie i zniesienie mojego “głosu robota” i gwarantuję, że jeżeli będzie kolejna szansa wypowiedzi w imieniu SCS Software, postaram się zrobić krok do przodu.

Z Wujka jest kawał skubańca ;-). Byłem przygotowany na wiele różnych, niekoniecznie łatwych pytań, z których część rzeczywiście padła. Muszę przyznać iż dokumentnie zaskoczył mnie… tematem identycznych interfejsów ETS2 i ATS. Myślę, że nieźle motałem się w odpowiedzi. Postaram się więc odpowiedzieć w sposób uporządkowany tutaj. ETS2 i ATS są jak GTS i UKTS. To produkty siostrzane wobec siebie. Są podobne i mają być między sobą podobne. Gracze z różnych terenów chcą gry ze swoimi terenami w roli głównej. Należy zaoferować graczom produkty równe sobie, także pod względem technicznym. ATS nie ma być następcą ETS2, ani produktem od niego lepszym. Będzie to produkt porównywalny – odpowiednik zawierający amerykańską zawartość – amerykańskie ciężarówki i amerykańśką mapę. Tworząc projekty równolegle, nie chcemy faworyzować żadnej z grup klientów i żadnego z oczekiwanych przez nich projektów.

Wujek zabił mi też poważnego ćwieka. Zmusił mnie do wyznania grzechów dotyczących Forum WOTR. Grzechy wyznałem, a gdy pogadaliśmy potem poza anteną, zasiał w mojej głowie myśl o przywróceniu forum. Myśl, którą muszę poddać głębokim rozważaniom. Z góry muszę Was przestrzec – nawet dziesiątki komentarzy nie wpłyną na moją decyzję. Jak powiedziałem w wywiadzie, w tej kwestii jestem dyktatorem. Pozytywną decyzję podejmę wskutek własnych przemyśleń, konsultacji z kilkoma zaufanymi osobami z polskiej społeczności i tylko pod warunkiem dalszego, wspólnego opracowania koncepcji, która pozwoli na realizację koncepcji, zapewnienie wysokiej jakości forum przy jednoczesnej, minimalnej mojej ingerencji w działanie operacyjne forum oraz przy odpowiednim zabezpieczeniu zaplecza technicznego. Nie bądźcie hurraoptymistami. Powiedzmy, że wskutek rozmów z Wujkiem Bohunem, szanse przywrócenia forum wzrosły z 10 do 30%.

Cieszą mnie komentarze mówiące, iż w rozmowie rozwiałem wiele wątpliwości i odpowiedziałem na wiele ważnych pytań. Szczerze mówiąc myślałem, że większość z nich jest dość oczywista. Pora więc przejść do spoilerów.


Oto najważniejsze fakty z wywiadu:

 • Premiera dodatku Skandynawia będzie mieć miejsce 7.05.2015 r.
 • Cena sugerowana dodatku: 59.99 zł. Cena w naszym sklepie- SwiatSymulatorow.pl – 54.99 zł.
 • Dodatek będzie dostępny w Polsce zarówno w pudełkach jak i w wersji cyfrowej. W obu przypadkach będzie zawierał kody aktywacyjne STEAM only.
 • Wersję z kodami niewymagającymi aktywacji na platformie STEAM, będzie można zakupić tylko i wyłącznie na międzynarodowej stronie gry: eurotrucksimulator2.com, począwszy od dnia premiery,  tylko i wyłącznie w formie elektronicznej. Nie będzie wersji pudełkowej z kodami niewymagającymi aktywacji na STEAMie.
 • Jeżeli nie używacie modów, będziecie mogli odpalić Skandynawię, bez potrzeby zakładania nowego profilu gracza.
 • Równolegle z dodatkiem Skandynawia wyjdzie aktualizacja 1.17.
 • Mercedes Actros wyjdzie w aktualizacji 1.18.
 • Kolejną ciężarówką po Actrosie będzie najnowsza wersja MANa TGX
 • Data premiery ATS nie jest jeszcze ustalona.
 • Zdobyto już pierwszą licencję producenta ciężarówek na potrzeby ATS

To by chyba było na tyle.

Piotrek

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
 • 0
 • 16
 • 13
 • 21 131
 • 456
 • 10 948