Dziś kolejny raz wracamy do tematu SCS Software i ich  specjalnej naczepy pokazowej, przeznaczonej do prezentacji gry i nowości na wydarzeniach branżowych.

O co dokładniej chodzi? Pisaliśmy o tym szeroko pod koniec czerwca. W największym skrócie – studio przygotowało specjalną naczepę wyposażoną w dwa stanowiska przenoszące wszystkie siły Force Feedback, na których gracze mogą zagrać w American Truck Simulator lub Euro Truck Simulator 2.

Choć wydawało nam się, że studio będzie ją wykorzystywać 3-4 razy do roku, wszystko wskazuje że będzie to miało miejsce znacznie częściej! 

Jak na razie, od momentu oddania naczepy do użytku na przełomie czerwca i lipca studio brało z nią udział w następujących wydarzeniach:

Jak widzicie, to już pięć wydarzeń w niewiele ponad dwa miesiące. Z czego w czterech przypadkach w nazwie znajdziecie “ETRC”. O co się rozchodzi? ETRC to FIA European Truck Racing Championship – to bardzo popularne europejskie wyścigi ciężarówek, ściągające za każdym na tory razem dziesiątki tysięcy kibiców. 

Po co w ogóle obecność studia na takich wydarzeniach? Odpowiemy w punktach:

  1. Możliwość kontaktu gracz-studio
  2. Możliwość poszerzania świadomości o grze wśród ewentualnych graczy
  3. Możliwość bliższego zauważenia przez ważne osoby z branży transportu. Nawiązano choćby oficjalne partnerstwo z organizatorem ETRC

Eventy te odbywają się większości w weekendy, a studio każdorazowo wysyła na nie kilku swoich pracowników. Zapewne w ramach nadgodzin a nie odrywania ich od codziennych zajęć.

Pośród wydarzeń na których było obecne SCS Software mogliście znaleźć Targi Gamescom – największe europejskie targi gier. Kto wie, może SCS Software pojawi się też w październiku na Poznań Game Arena bądź Warsaw Games Week? Chcielibyście tam zobaczyć SCS Software?

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 12
  • 21 130
  • 456
  • 10 948