W ostatnich miesiącach nasz serwis bardzo mało pisał, natomiast samo SCS Software przekazywało graczom ogrom informacji. W lutym jest nieco inaczej :-). My piszemy, a od SCS nie widać zbyt wielu nowych informacji. Mamy więc szansę nieco ponadrabiać zaległości, czy stworzyć bardziej artykuły aniżeli newsy! Dziś przyjrzymy się dwóm kolejnym zajawkom od SCS Software.

Niedawno opublikowaliśmy wpis zawierający fotkę z II etapu Odświeżania Niemiec. Tymczasem, na swoim forum, SCS Software posiada wątek w którym od czasu do czasu wrzuca różne zajawki i zagadki dotyczące nieopublikowanych jeszcze rzeczy (UWAGA, wejście na własną odpowiedzialność – co się widziało to się nie odwidzi!).

Odświeżanie Niemiec

Przedstawiony na powyższym obrazku obiekt to zabytkowy, XIX-wieczny Bahrebachmühlenviadukt, położony na autostradowej obwodnicy miasta Chemnitz – trzeciego co do wielkości miasta w Saksonii. Podobnie jak publikowany poprzednio screen, obiekt ulokowany jest w ciągu niemieckiej Autostrady A4.

Zobaczmy jak obiekt wygląda w realnym świecie.

Bahrebachmühlenviadukt

Źródło: Mapio.net

Widać że studio stara się aby odświeżenie Niemiec nie skończyło się tylko na wymianie tekstur, roślin czy najgłupszych skrzyżowań. Jak widać, podczas “refreshu” przybywa też tak zwanych landmarków – charaketerystycznych obiektów.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – tereny Niemiec nie są zmapowane przez Google Street View. Tak więc studio musi stosować inny tryb pozyskiwania informacji.

Coś innego?

We wspomnianym wątku, SCS Software opublikowało jeszcze jeden screen, z całą pewnością NIE pochodzący z odświeżania Niemiec. Jak twierdzą, dotyczy on jednego z projektów nad którymi obecnie pracuje studio. Przyjrzyjmy się mu.


Patrząc na roślinność i architekturę widać że prezentowany screen pochodzi z Europy Południowej – z regionów śródziemnomorskich. Niestety, w sprawie szczegółów studio milczy jak zaklęte, a w przeciwieństwie do obrazka z Chemnitz, ten screen nie jest wystarczający by jednoznacznie zidentyfikować to miejsce. Widzimy następujące możliwości lokalizacji:

  • Nadmorski rejon Słowenii bądź Chorwacji – co wskazywałoby na darmowe rozszerzenie podstawowego ETS2 nieco na południe, bądź na DLC z zachodnimi Bałkanami
  • Grecja bądź kontynentalna Turcja – DLC południowobałkańskie
  • Wyspa Korsyka – czyli darmowe rozszerzenie DLC Vive La France
  • Wyspa Sardynia – czyli darmowe rozszerzenie DLC Italia

Naszym zdaniem, najbardziej prawdopodobnym jest to iż screen przedstawia Sardynię. Być może to jedynie zrządzenie losu aczkolwiek na screenie, oprócz skandynawskiej Scanii, widzimy jedynie włoskie pojazdy: dostawcze Iveco, Alfę Romeo a także Fiata Pandę.

Nieprzypadkowo nie wymieniliśmy tutaj Hiszpanii. Przed kilkoma miesiącami SCS Software przekazało bowiem, że najbliższym DLC NIE BĘDZIE Półwysep Iberyjski.

A jakie są Wasze typy?

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 8
  • 13 768
  • 456
  • 10 948