Wybaczylibyście nam małe odwrócenie kolejności? 😉 Dzisiaj chcielibyśmy opublikować materiał z serii “Z listów, komentarzy i spraw bieżących”. W sobotę pojawiłby się news merytoryczny dotyczący ETS2, natomiast w niedzielę pojawiłyby się wyniki konkursu oraz ogłoszenie nowego konkursu, którego nagrodą będzie oczywiście ETS2. Konkurs, aby była mała odmiana, będzie testem waszej wiedzy o grze. Chcemy aby test wiedzy był bardziej szczegółowy i złożony. Zastanawiamy się też nad techniczną formą zrealizowania konkursu, aby móc płynnie sprawdzić wasze prace.

1) Druga gra SCSu i jej zawiłe losy

Gorąco zapraszaliśmy Was do odwiedzenia naszego serwisu w ubiegłą środę, obiecując info, które dosłownie wgniecie Was w fotele. Przyszła środa i przyszedł wielki zawód. Cudem, przy wsparciu CD Projekt udało się wycyganić od SCSu kilka dodatkowych fotek na temat tytułu.

Wpis dotyczący tamtej gry został skomentowany przez Was niemal sto razy. Nie powiemy Wam kto z Was się mylił, a kto miał rację, ale gra została przez Was niemal w zupełności rozpracowana, włącznie z tytułem :p. Niestety dalej, mimo szczerych chęci nie można oficjalnie ogłosić gry… Dlaczego? Biurokracja… Rozpoczęcie kampanii promocyjnej musi być przyklepane przez panów z wielkich firm, musi się zebrać narada itp… A to niestety trwa. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera. :-(. Niestety dalej nic nie wiadomo, kiedy wreszcie będzie mogła być ogłoszona.

2) Co nam da opóźnienie ETS2?

Zdajemy sobie sprawę że informacja o opóźnieniu premiery ETS2 była dla wielu z Was bardzo niemiłą niespodzianką. Część z Was zaczęła przy tej okazji żywić się nadziejami iż pozwoli to znacząco rozbudować grę dodając nowe tereny albo multiplayer. Musimy jednak dość mocno ostudzić Wasze nadzieje. Opóźnienie premiery związane jest przede wszystkim z koniecznością naprawienia bugów, ulepszenia sztucznej inteligencji i poprawienia optymalizacji gry. Choć trop związany z wzbogaceniem świata gry wcale nie jest do końca błędny :-).

Pamiętacie wpis o licencjach na stacje benzynowe? Całkiem niedawno SCS udało się pozyskać jako partnera jedną z czeskich sieci stacji paliw. Możemy Wam powiedzieć iż na tym najprawdopodobniej się  nie skończy. SCS i lokalni wydawcy ostro pracują nad pozyskaniem do współpracy innych koncernów, nie tylko paliwowych. Chłopaki z CD Projektu też się nie obijają :-).

3) Rozwój?

Miło nam stwierdzić, że wciąż idziemy do przodu. Nasz serwis staje się coraz bardziej popularny, coraz więcej osób komentuje nasze wpisy. Ruch na naszym serwisie mierzymy dwoma sposobami – za pomocą statystyk Google Analytics – długofalowo, oraz chwilowo za pomocą Who’s among us, którego to ikonkę widzicie na dole strony. Musimy przyznać że wyniki nas coraz pozytywniej zaskakują ;-).  Według drugiego ze skryptów na nasz wpis dotyczący daty premiery (niestety później przesuniętej) czekało ponad 150 osób (tyle osób było online w momencie publikacji materiału). Średnio nasz serwis czyta naraz ok 25 osób.

Pozytywnie zaskoczyły nas także dane bardziej długoterminowe. Szczerze przyznamy że dawno do nich nie zaglądaliśmy. Okazuje się że w ciągu ostatnich 30 dni nasz serwis został odwiedzony łącznie 115 000 razy, przez 40 600 unikalnych użytkowników. Pamiętacie jak kiedyś cieszyliśmy się z przebicia najpierw progu 2000 odwiedzin a potem 3000 odwiedzin jednego dnia? Nasz aktualny rekord to 4 837 odwiedzin i został ustanowiony 15 lutego. Kto wie, może w któryś z najbliższych weekendów pęknie 5000?:>

4) Niespełnione obietnice

Fajnie i przyjemnie pisze się o dobrych wynikach. Jest jednak druga strona medalu. Zdajemy sobie sprawę iż zawiedliśmy Was na kilku płaszczyznach i mamy tam wciąż narastające opóźnienia.

Po pierwsze w skutek parszywej awarii zniknęło nasze forum i nie udało nam się odzyskać zawartych na nim danych. Mimo iż minęło już trochę czasu, forum nie wróciło. Z kilku powodów. Po pierwsze jesteśmy dość mocno obłożeni czasowo i to na kilku frontach. Ponadto wybitnie zdemotywowało nas utracenie wszystkich danych. Ostatnim elementem jest to, że pilnowanie i rozwijanie forum było na prawdę czasochłonne, a w kontekście przesunięcia premiery, potrzeba wczesnego uruchomienia forum nie była aż tak wielka. Wznawiamy właśnie prace nad przywróceniem forum. Choć sami nie wiemy czy czujemy się na tyle silni aby dać wam forum jakiego oczekiwaliśmy.

W związku z tym poszukujemy wsparcia personalnego. Poszukujemy osoby, będącej w stanie pełnić funkcję menedżera forum. Nie chodzi tu o samo moderowanie forum. Potrzebujemy osoby będącej w stanie zbudować zespół, koordynować nim, a także tworzyć i realizować strategię rozwoju forum. W przypadku zgłoszeń lub pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym admin@eurotrucksimulator2.pl . Zainteresowanym prześlemy bardziej szczegółowe informacje ;-).

Druga nasza niespełniona obietnica to kurs prowadzenia serwisów internetowych i for. Z organizowaną przez Piotrka inicjatywą wygrały sesje egzaminacyjne, które musiał pokonać. Niestety jak to przy sesji wydarzyły się dwie poprawki i jest on teraz w sytuacji gdzie 16 marca kończy sesję zimową a 20tego zaczyna letnią ;D. Ale skoro chciał to ma:P.

Przygotowuje on też jeszcze jeden projekt nie związany z blogiem, który niedługo będzie uruchamiał. Wbrew pozorom ma on znacznie przybliżyć kurs do realizacji. Także inicjatywa jest aktualna. W ten weekend skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy niegdyś się zgłaszali, a gdy będzie bliżej realizacji, ogłosimy uzupełnienie naboru 🙂

5) Warto przeczytać, warto wziąć udział 

Ostatnio natknęliśmy się na bardzo ciekawą inicjatywę jednego z polskich wydawców i twórców gier komputerowych – firmy Techland. Uruchomili oni ciekawy, darmowy kurs elearningowy pt Akademia Twórców Gier. Poświęcony jest on tworzeniu map i leveli do gier, w oparciu o używany przez nich ChromeEngine.  Nie są to mapy jak mapy w przypadku symulatorów ciężarówek, ale pewne mechanizmy obowiązują bez względu na rodzaj gry i używany przez nią silnik. Polecamy zapoznanie się z tematem pod adresem: http://akademiagier.techland.pl/

Polecamy też lekturę ciekawego tekstu o fenomenie symulatorów: http://gry.onet.pl/artykuly/o-fenomenie-egzotycznych-symulatorow-slow-kilka,4,4976402,artykul.html

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 10
  • 13 723
  • 456
  • 10 948