Macie ochoty na wróżenie z fusów, czy też raczej z filmiku? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą filmiku opublikowanego w grudniu 2016 roku na blogu SCS Software.

Nasz ostatni wpis poświęciliśmy funkcjonalności podnoszonych osi naczep, sugerując że istnieją pewne przesłanki, aby przewidywać, że podnoszone osie nie są jedyną rzeczą którą SCS Software przygotowuje nam w obszarze naczep. Mieliśmy ku temu podstawy, w postaci tego, czego możemy dopatrzeć się na pokazanym poniżej video, opublikowanym przed minionymi świętami Bożego Narodzenia, przez deweloperów gry.

Pragniemy jednak podkreślić że wszystko co znajdziecie poniżej to tylko i wyłącznie nasze domysły, a nie oficjalny komunikat pochodzący ze studia SCS Software!

Twórcy na swoim blogu napisali wprost że jest to pokaz tego czego gracze będą mogli oczekiwać w grze w przyszłości. Jednocześnie, naczepa ciężarówki, oraz plansza na końcu filmiku zawierają napis PF2017. Naszym zdaniem może to oznaczać “Plans for 2017”, czyli “Plany na rok 2017”.

Zacznijmy od naczepy. Posiada ona skrętne osie, a załadowany na nią ładunek jest ogromny. Może to być zapowiedzią pojawienia się w grze (dlc?) ładunków ponadgabarytowych. Wskazywałaby na to także obecność dwóch pomarańczowych Volvo z dodatkowymi światłami ostrzegawczymi, które zapewne miałyby pełnić rolę eskorty. Obsługa skrętności kół w naczepie zapewne pojawiłaby się jako zawartość darmowej aktualizacji.

Ciężarówka ciągnąca naczepę ma niespotykany dotąd we wbudowanych w ETS2 ciężarówkach układ podwozia – najprawdopodobniej 8×4, co jest dalszą przesłanką w kierunku bardziej “ekstremalnych ładunków”.

Na wideo widzimy także auto policyjne, co w połączeniu z wspominanym w poprzednim newsie komunikatem, zwiastuje dość szybkie pojawienie się w ETS2 aut policyjnych, analogicznych do dostępnych już od dawna w American Truck Simulator. Zagadką pozostaje zwyżka (auto z podnośnikiem). Czyżby to był zwiastun jakichś losowych wydarzeń? A może to tylko i wyłącznie radosna twórca projektanta, który przygotowywał scenkę do filmiku? Czas pokaże.

Spójrzmy na wideo z drugiej strony. Wideo zostało zaprezentowane w okolicach Bożego Narodzenia, zawiera w sobie życzenia świąteczne, a śniegu brak… Oznacza to ni mniej, ni więcej, że nie w przewidywalnej przyszłośnie nie mamy co się spodziewać zmian pór roku. O ile dobrze rozumiemy, problemem dla studia nie jest samo odwzorowanie wyglądu świata w zależności od pory roku czy dostosowanie do tego fizyki jazdy ciężarówki, co raczej przejścia pomiędzy porami roku i najlepszy wybór logiki zmiany pór roku (czyli jak i kiedy pory miałyby się zmieniać). Czy ustawić wybór jednej pory roku na starcie gry, czy zrobić możliwość jej zmiany w opcjach w każdym momencie. Czy zrobić łagodne stopniowe przejścia między porami roku, czy też “budzisz się jednego dnia, a tu zima”. Jak często pory roku powinny się zmieniać? Co 13 tygodni (kwartał) w grze? Co tydzień lub dwa? Czy każdemu chciałoby się czekać 39 tygodni od zimy do zimy?
Ilu graczy, tyle odpowiedzi…

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 108
  • 48
  • 16 622
  • 456
  • 10 948