a77_checiny_castle_1Ostatnie dni są kompletnie szalone! Po środowej imprezie CDP wciąż próbujemy ochłonąć, ale nie ma kiedy! Różne sprawy nabierają rozpędu. Pora więc uporządkować  sprawy bieżące. News jest ilustrowany zdjęciami z DLC.

1) DLC a patch: Czym to się różni?

Wielu użytkowników ma problemy rozróżnieniem czym różni się DLC od Patcha.budapest_1
Patch – jest to łatka do gry eliminująca w niej błędy. Czasem (tak jak w przypadku SCS-u) patch może dodawać drobne rzeczy do gry – np nowe licencje.
DLC – Downloadable content / Zawartość do pobrania – definicja wg Wikipedii – PŁATNY, opcjonalny dodatek rozbudowujący grę o nową zawartość. W przypadku ETS2 płatnym dodatkiem jest rozbudowa gry o resztę Polski.

2) DLC – zebranie informacji.

gdansk_wipZgodnie z tym co ogłosiliśmy w ostatnią środę (patrzcie dwa poprzednie newsy), powstaje oficjalny, płatny dodatek do ETS2. Będzie on zawierał 13 miast zlokalizowanych w Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Siatka dróg zostanie prawdopodobnie wzbogacona jeszcze o krajową trójkę do Szczecina oraz DK 12 i DK 17 z Warszawy do Lublina.

Data premiery DLC nie jest jeszcze znana. Przewidywana cena w międzynarodowej dystrybucji to około 10 euro. Jaka będzie cena w Polsce i czy dodatek będzie dystrybuowany w Polsce w wersji pudełkowej – tego jeszcze nie wiadomo.

3) DLC – Powalczmy o Rzeszów.

Pomijając lokalne sympatie i antypatie, oraz rozmiary miast, warszawa_2najbardziej rzuca się w oczy brak Rzeszowa. W praktyce spotykają się w nim drogi krajowe nr 4, 19 oraz 9. W ETS2 spotkałyby się one w szczerym polu. Naszym zdaniem aż się prosi by powstało tam miasto. Nie zamierzamy być jednak roszczeniowymi egoistami, krzyczącymi tylko “zróbcie Rzeszów do DLC, inaczej dodatek będzie do niczego”. Nie. Do sprawy podchodzimy konkretnie. W tym wątku na naszym forum: http://eurotrucksimulator2.info/pl/forum/temat-powalczmy-o-rzesz%C3%B3w-do-dlc-etap-i–2868 zbieramy, według określonego w pierwszym poście schematu, materiały dotyczące Rzeszowa. Jesteś w stanie pomóc? – Umieść informacje zgodnie z a77_checiny_castle_2ze schematem w tamtym wątku. Nie jesteś w stanie pomóc – nie zasypuj forum ani komentarzy roszczeniowymi wiadomościami w stylu “Zróbcie miasto X; Zróbcie drogę N”. Być może w nieodległej przyszłości uruchomimy podobną akcję dla innych miast.

Przygotowując SCS gotowe materiały dotyczące Rzeszowa jesteśmy w stanie zdziałać znacznie więcej niż tylko żądając od nich zrobienia go w grze.

4) Patch – co i kiedy

W ubiegłym tygodniu obiecywaliśmy rychłe pojawienie się patcha.budapest_2 Testerzy zasugerowali jednak jeszcze kilka kolejnych poprawek, które sprawiły, że premiera patcha odsunęła się nieco w czasie. Dzisiaj otrzymaliśmy do testów wersje sygnowane jako RC – czyli kandydujące do wydania. Wszystko więc wskazuje na to, że patch pojawi się w ciągu najbliższych dwóch dni.

budapest_3Pisząc wcześniej o zawartości patcha, nieopatrznie wprowadziliśmy Was w błąd. Moduły sieciowe – m.in pozwalające na wgranie własnego avataru, stworzenie własnej tablicy rejestracyjnej, czy screenshot manager, zostały poddane bardzo ogólnikowym testom. Studio podjęło decyzję, że zostaną one dodane do gry, jednak dopiero w jej kolejnych wersjach. Tak więc opcjami sieciowymi pobawimy się dopiero w 1.4, jeśli nie 1.5 ;-(. Być może odsunięcie w czasie wiąże się z planami wprowadzenia na raz jeszcze większej ilości opcji.

Najbliższy patch, zgodnie z obietnicą twórców będzie zawierał krakow_wiplicencje dla Iveco oraz Volvo. Studio podjęło decyzje, że nowe licencje będą dodawane w ramach nieodpłatnych patchy, a nie DLC- za które trzeba by było płacić.

W czasie konferencji organizowanej przez CDP, SCS potwierdziło prace nad nowym modelem Iveco – Hi Way. Model ten nie znajdzie się w najbliższym patchu, lecz dopiero w późniejszych. Wszystko wskazuje na to, że SCS jest w pełni otwarte na prośby producentów o stworzenie najnowszych wersji ich ciężarówek. Czy doczekamy się ich? Czas pokaże.

5) Licencja Mercedesa do ETS2.

warszawa_3Mercedes jest jedyną nieobecną w ETS2, z siedmiu największych europejskich marek. Na Facebooku wystartowaliśmy z akcją mającą na celu pokazanie jak wielu miłośników ETS2, chciałoby aby licencja pojawiła się w grze w sposób oficjalny. Profil stworzyliśmy po to, aby cała akcja miała charakter skoordynowany.  Jak na razie udało nam się ustalić, żę w przypadku zainteresowania Mercedesa, SCS jest w stanie zrobić model MP4, lub nawet Axora. budapest_4Zapraszamy do polajkowania akcji na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/We-want-Mercedes-license-in-Euro-Truck-Simulator-2/421631471247138 Więcej informacji i szczegółów będzie pojawiało się na bieżąco na FB.

6) Zmiany na forum.

warszawa_1Rozpoczęliśmy sezon zmian na naszym forum. Pierwsze z nich zostały wprowadzone ostatniej nocy. Więcej o tym co zmieniliśmy znajdziecie w tym poście: http://eurotrucksimulator2.info/pl/forum/temat-zmiany-modyfikacje-i-aktualnienia-na-forum–848?pid=33410#pid33410 Więcej zmian już wkrótce.

Mamy nadzieję, że nie zasnęliście.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 10
  • 13 723
  • 456
  • 10 948