Dziś podejmujemy się tematyki ADR w ETS2 oraz podsumowujemy konkurs wiedzy. Kolejny konkurs już wkrótce (chwilowo zabrakło nam weny, ale co się odwlecze to nie uciecze;-) ) 

SCS Software, podczas projektowania ETS2 zwróciło uwagę na problem przewozu materiałów niebezpiecznych – ADR. W porównaniu do pierwszej części symulatora jest to ważny krok naprzód. Teraz ,tak jak w rzeczywistości mamy do czynienia z różnymi  są różne klasy w zależności od ładunku. Brakuje tylko podziału na pod grupy, przez co nie będziemy mogli wozić wszystkich towarów jakie oferuje nam realny świat. Spostrzegawczy zauważą brak 5, 7 i 9 klasy ADR. Czyli kolejno “Materiałów utleniających i nadtlenków organicznych “(5 klasa), “Materiałów promieniotwórczych”(Klasa 7) i klasa 9 czyli materiały różne. Wyjadacze mogą się zasmucić brakiem 7 klasy ADR, gdyż w poprzednich częściach, na amerykańskim kontynencie mogliśmy przewieź odpadki promieniotwórcze z elektrowni jądrowych. Nie wiadomo czy czeskie studio zrobiło modele elektrowni atomowych tam gdzie są na prawdę. Powracając do klas ADR w ETS2 będziemy mieli do zdobycia:

Klasę pierwszą (Materiały i przedmioty wybuchowe). Dostępne towary: przemysłowe materiały wybuchowe, “podtlenek nawozowy”, fajerwerki, amunicja, dynamit.
Klasa druga (Niepalne, nietoksyczne gazy, również kriogeniczne gazy i ciecze (temperatura poniżej -100°C). Dostępne towary: Acetylen, azot, LPG, wodór.
Klasa trzecia (Łatwopalne ciecze). Dostępne towary: Diesel, benzyna, nafta.
Klasa czwarta (Materiały wytwarzające w kontakcie z wodą gazy zapalne). Dostępne towary: sód, wapń, potas, węglik wapnia.
Klasa szósta (Materiały toksyczne, które są szkodliwe dla ludzkiego życia, mogą spowodować poważny uszczerbek na zdrowi w przypadku wdychania, połknięciu lub absorpcji przez skórę.) Dostępne towary: Cyjanki, ołów/grafit, arsen, pestycydy, metale ciężkie.
Klasa ósma (Materiały żrące, mogące rozpuścić tkankę organiczną,lub poważnie korodować niektóre metale.) Dostępne towary: Kwasy, chemikalia, gorące chemikalia, kwas chlorowodorowy, podchloryn sodu (chlor basenowy), wodorotlenek sodu (soda kaustyczna).

Jak widać druga część europejskiego symulatora będzie oferowała o wiele bardziej rozwinięty transport dziedziny ADR niż jej poprzednik. Więcej towarów, więcej klas, więcej pieniędzy za transport ;-). Kolejny przydatny element zaserwowany nam przez twórców. Ile jeszcze przed nami ukrywają?

 

Zwycięzcą konkursu został Tobiasz Walkowiak. Oto klucz odpowiedzi. Wiemy już z całą pewnością, że jeżeli konkurs wiedzy to przeprowadzony w inny sposób. Prawdopodobnie kolejnym razem zbieranie odpowiedzi będzie zautomatyzowane. Tym razem byliśmy też dość stanowczy. Braliśmy pod uwagę zgłoszenia spełniające wszystkie podane wcześniej warunki

1. A/D. – Te pytanie to wynik naszego błędu – nie było podanej dokładnej daty sierpniowej. Literalnie żadna z nich nie jest w pełni poprawna. Dlatego akceptowaliśmy zarówno odpowiedź sierpniową i marcową – jako jedyne odpowiedzi, które miały jakiś sens. Zwycięzca zaznaczył tu odpowiedź D.

2. D
3. A
4. A
5. A
6. C – Wiosna 2010. Pierwsze Screeny i informacje dotyczące ETS2 pojawiły się na blogu SCS Software w okolicach weekendu majowego 2010 roku. W Polsce opublikowane na początku przez hardtrucksite.pl
7. Tak – Wspominano o pozyskaniu i podpisaniu umowy z jedną z czeskich sieci stacji paliw.
8.Tak
9. Tak
10. Nie – Wielokrotnie o tym mówiono. Mówiono, że tworzenie mapy zostało już zakończone. Pokazano mapę, akcentując że brak na niej jedynie Wielkiej Brytanii.

58 Responses to Transport ADR.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 0
  • 0
  • 127 979
  • 456
  • 10 948