Do premiery gry pozostał już tydzień. Pomijając kwestie sprzedaży gry na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=2717041317i tak dzieje się bardzo dużo. Dziś postaramy się przybliżyć informacje o wydarzeniach z ETS2 towarzyszących premierze.
Kilka dni temu SCS wypuściło tak zwanego “golda”. Jest to nic innego jak wersja gry którą dostaniecie na płycie w dniu premiery tytułu. Od tego momentu gra praca nad tzw. “0 day patch”- czyli patchem zawierającym wszelkie naniesione w tak zwanym międzyczasie poprawki. Nie będą to żadne wielkie zmiany. Będzie to istna kosmetyka. Praca nad ETS2 się jednak nie kończy, twórcy będą nadal pracować nad kolejnymi ulepszeniami oraz nad… DLC.
DLC najprawdopodobniej będzie zawierało nowe tereny. Jakie? To na razie owiane jest tajemnicą. Ale czy tylko? Najprawdopodobniej nie! Otóż SCS po raz kolejny doświadczyło mocy zaangażowania fanów. Dzięki ich pomocy liczba licencjonowanych marek ciężarówek dostępnych w grze może skoczyć do 6ciu! 3 firmy wyraziły chęć pojawienia się w grze. Pewnikiem jest wśród nich Volvo, które niedawno samo twierdziło iż negocjuje z SCS. Kto jest więc czarną owcą spośród trzech pozostałych głównych producentów? Tego nie wiemy. My obstawiamy Mercedesa. Kto wie, jak negocjacje się zakończą? Może będziemy mieli dostępne nowe ciężarówki?
W ostatnich dniach SCS uraczyło nas też serią zdjeć zawierających przydrożne obiekty. Znajdziemy wśród nich pomnik upamiętniający, jedną z najszybszych kolei na świecie, “TGV”. Jeden ze screenów odnosi się do znaku wjazdu do miejscowości Groningen w Holandii. Możemy też rozpoznać most A96 w Niemczech oraz znaną z wcześniejszych materiałów kładkę dla pieszych w Holandii.
Jest też jedna niezbyt dobra wiadomość Niestety SCS’owi jak dotąd nie udało się dostać na platformę Steam. Zamiast niego dostał się… Symulator Farmy 2013. Wygląda więc na to, że ETS2 jest bardziej niszowym gatunkiem niż symulatory rolnictwa (które w sumie nie są też, aż tak bardzo niszowym gatunkiem).