Choć to może banalne… to zdecydowaliśmy się napisać raz jeszcze newsa zawierającego syntetyczne informacje związane z wydaniem. Dziś miał być inny news. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze. Dziś spędziliśmy bite kilka godzin tylko i wyłącznie na odpowiadaniu na ostatnio odebrane maile, wiadomości na facebooku i pytania zadawane w komentarzach. Tym samym, mamy już stuprocentową pewność że nie zdążymy skończyć sprawdzania i oceny prac konkursowych w konkursie na “A jaką Ty byś podjął decyzję?”

1) Data premiery gry.
Jak już oficjalnie potwierdzono, data premiery gry to 19 października 2012 roku. Jest to data absolutnie pewna. W dniu dzisiejszym SCS wypuściło wersję 1.0.0. czyli wersję finalną gry i rozpoczęło przekazywanie jej do wydawców gier, w celu przygotowania procesu wydawniczego.

2) Dostępność gry w sklepach i marketach.
W dniu premiery, jak sama nazwa wskazuje, będzie miała miejsce premiera, a więc logiczne jest, że gra powinna być z założenia dostępna w sklepach. Należy jej wtedy tam szukać. Nie możemy jednak zagwarantować, że nie wydarzy się jakiekolwiek zdarzenie losowe, które spowoduje, że gra będzie niedostępna w jakimś sklepie. Grę będą na 100% dystrybuowały największe sieci handlowe w Polsce, więc możecie jej śmiało szukać między innymi we wszystkich hipermarketach, Media Markt, Empikach czy Saturnach. Nie oznacza to, że będzie dostępna tylko i wyłącznie w tych sklepach.

3) Gdzie kupić grę w sieci?
Gra w sieci jest i będzie dystrybuowana przez wiele różnych sklepów. Mamy przyjemność poinformować iż najpóźniej w poniedziałek rozpoczniemy własną przedsprzedaż gry. Planujemy sprzedaż zarówno przy pomocy sklepu internetowego (który właśnie instalujemy) oraz Allegro.  Gdy ją uruchomimy, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. Na razie przygotowujemy wszystko co ku temu niezbędne. Oferta sklepu będzie dotyczyła ternu Polski i gry w wersji polskojęzycznej.

Przewidujemy iż w naszym sklepie gra w wersji podstawowej będzie kosztowała 79,99. W cenie gry znajdzie się wysyłka gry Pocztą na terenie Polski. Oferta dotycząca wersji limitowanej zostanie przedstawiona po ogłoszeniu składu tej wersji. Możliwe, że oferta wersji limitowanej nie będzie aż tak atrakcyjna – wersja limitowana będzie wiązała się ze znacznie większymi kosztami wysyłki (większe pudełko, być może konieczność dodatkowych zabezpieczeń).

4) Wersja podstawowa, wersja limitowana, wersja rozszerzona
Wydawca gry – CD Projekt przygotowuje grę w dwóch wersjach – podstawowej za 79,99 oraz limitowanej za 129,99. Wersja limitowana będzie zawierała to samo co wersja podstawowa + zestaw gadżetów. Dokładny skład wersji limitowanej ma być ogłoszony lada dzień (tak, wiemy, że CD Projekt to przesuwa, też czekamy z niecierpliwością). Wiadomo że będą to dodatki w formie przedmiotów – gadżetów a nie żadne dodatkowe elementy w grze.

Wersja rozszerzona – niedawno nasza redakcja wyrażała chęć stworzenia wersji rozszerzonej – zawierającej mniejszy zestaw gadżetów – w cenie 99,99 zł. Niestety wynikły wątpliwości natury prawnej – czy możemy używać loga gry do produkcji gadżetów i czy nie powinniśmy z tego tytułu płacić tantiem producentom gry. Postaramy się wyjaśnić te wątpliwości jak najszybciej. Osoby zainteresowane zakupem wersji rozszerzonej proszone są o wstrzymanie się z decyzją o zakupie, do czasu wyjaśnienia się sprawy.

5) Wersje językowe.
Osoby, które zakupią w Polsce grę wydaną przez CD Projekt będą miały możliwość zagrania w grę zarówno w języku polskim jak i język śląskim. Pudełko z grą będzie zawierało tytuł w obu wersjach językowych i tylko i wyłącznie w nich. Osoby kupujące grę w sklepach za granicą niestety nie będą mieli legalnego dostępu do polskiej wersji językowej – bęedą mieli wersję językową adekwatną do kraju zakupu.

6) Licencje producentów.
Gra będzie posiadała wyłącznie licencje producentów ciężarówek. Będą to licencje Mana, Renault oraz Scanii. Inne licencje nie pojawią się w grze, a na pewno nie w dniu premiery.

7) Wymagania sprzętowe.
Dokładne wymagania sprzętowe gry nie zostały jeszcze podane. Należy jednak przyjąć, że będą to wymagania sprzętowe identyczne lub niewiele wyższe niż w przypadku Scania Trck Driving Simulator. Jeżeli więc chcesz wiedzieć, czy odpali Ci ETS2, najlepiej będzie jeżeli po prostu pobierzesz demo STDS i je przetestujesz. Demo STDS pobierzesz stąd: http://www.scaniadrivergame.com/en/download.php

8) Demo ETS2.
Wersja testowa gry zostanie udostępniona w okolicach premiery, najprawdopodobniej 19 października. Będzie to wersja trial – czyli wersja posiadająca wszystkie funkcjonalności pełnej wersji, jednak ograniczona czasowo – prawdopodobnie do 1 godziny rozgrywki.

Jeżeli chodzi o właściwości gry. Udzieliliśmy już setek odpowiedzi na ten temat. Obecnie wychodzimy z założenia iż nie ma sensu mówić więcej – im więcej wiedzieli będziecie przed premierą tym mniej was gra zaskoczy po premierze. A to wcale nie jest pozytywne.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 446
  • 204
  • 128 593
  • 456
  • 10 948