Jak zapewne dobrze wiecie, 9 dni temu, swoją premierę miała aktualizacja 1.31. Mimo, że przez te kilka dni niemal nie wychodziłem z pracy i nie miałem czasu by napisać wpis poświęcony aktualizacji, to dziś SCS Software ogłosiło taką petardę, która kazała mi rzucić wszystko i natychmiast napisać ten wpis! Panie i Panowie, w aktualizacji 1.32 gracze dostaną ODŚWIEŻONE TERENY NIEMIEC!!! 🙂

Tak, dobrze czytacie – najbrzydszy fragment mapy – tereny Niemiec zostaną odświeżone już w najbliższej, BEZPŁATNEJ aktualizacji gry – o numerze 1.32. W błędzie byli więc wszyscy Ci, którzy wieszczyli, żę odświeżenie będzie w formie płatnego DLC, bądź mówili, że SCS Software nigdy tego nie zrobi. Kolejny punkt z listy najczęstszych oczekiwań graczy doczekuje się właśnie realizacji 🙂

Twórcy gry zdają sobie sprawę z tego że solidny “retusz” przydałby się całej mapie podstawowego Euro Trucka, a także minimum DLC Going East. Niestety nie da się tego zrobić w jednym kroku, zwłaszcza pracując równolegle nad DLC Beyond the Baltic Sea. A tworzenia DLC z nowymi terenami nie da się zawiesić, bo studio musi zarabiać by pokrywać koszty produkcji oraz robienia darmowych aktualizacji, w tym tej z odświeżonymi Niemcami. 

Na pierwszy ogień idą więc Niemcy. Kolejne tereny/kraje będą odświeżane z biegiem czasu w dalszych aktualizacjach. Kiedy i jak często? Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo, że w 1.32 SCS Sofware nie zamierza powiedzieć ostatniego słowa w zakresie odświeżania terenów naszego zachodniego sąsiada. W 1.32 przeżyjemy znaczące zmiany – odświeżony będzie wygląd dróg, węzły drogowe (w tym zlikwidowane koszmarne autostradowe wiadukty z jednym pasem ruchu). 

Część miast przejdzie tylko minimalne odświeżenie – nowe tekstury, roślinność, likwidacja największych wyglądowych koszmarów, bez zmiany siatki dróg. Pozostałe zostaną zmienione w znaczny sposób – a więc zapewne postawione od nowa. W kolejnych update-ach będą przeprowadzane dalsze zmiany, już o charakterze kosmetycznym.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 89
  • 38
  • 16 603
  • 456
  • 10 948