Na wstępie pragniemy sprostować jedną rzecz. To całkowita nieprawda, że SCS Software przenosi premierę po raz kolejny. SCS przenosi premierę po raz pierwszy. Jedyną do tej pory oficjalnie podaną przez SCS datą premiery był pierwszy tydzień sierpnia.

Wszystkie wcześniejsze daty to były TYLKO I WYŁĄCZNIE nasze lub wydawców domysły, wyliczenia, lub rezultaty naszych “śledztw” i dociekań. Zapytacie czemu wprowadzaliśmy w błąd podając jakieś daty premiery, skoro nie mieliśmy oficjalnie podanej daty premiery. 

Nie robiliśmy tego celowo.  Przez 22 miesiące działania serwisu otrzymaliśmy około 400 maili z pytaniami o datę premiery. Do tego była co najmniej setka komentarzy z tym samym pytaniem.  Spróbujcie odpowiadać ciągle “nie wiemy, data premiery nie została ustalona”. Gdy tak odpowiadaliśmy, pojawiały się pytania dodatkowe: “Skoro nie znacie dokładnej daty, to chociaż może wiecie w którym kwartale gra wyjdzie?”. I spróbujcie odpowiedzieć: “Nie znamy ani kwartału, ani półrocza, ani roku”. Powodzenia i niewyniesienia na widłach życzę ;-). Gracze od zawsze chcieli wiedzieć kiedy gra wyjdzie.

Projekt znacznie ewaluował , znacznie się różni od tego co zakładano, gdy rozpoczynano projekt. Na początku zakładano dużo mniejszy projekt, o dużo krótszym czasie produkcji. W międzyczasie jednak sporo się zmieniło. SCS zawsze jak ognia unikał odpowiedzi na pytanie o premierę. A graczom przecież trzeba było coś mówić. Podawaliśmy więc najbardziej prawdopodobne naszym zdaniem terminy wydania. Także nie wińcie SCS-u, nie wmawiajcie że kolejny raz zmienia datę premiery.

Wińcie raczej to, że przez wielu z Was odpowiedź “Nie znamy ani dnia, ani miesiąca, ani kwartału, ani półrocza, ani roku premiery. Gra wyjdzie, kiedy zostanie skończona” była nieakceptowana. Wińcie przede wszystkim nas, że próbowaliśmy podawać Wam przybliżone daty premiery, przez co macie wrażenie że to już któraś kolejna zmiana.

Co do przyczyn opóźnienia. Są one zbieżne z tym co napisaliśmy w poprzednim materiale. Gra jako taka – jako zbiór mapy, modeli, funkcji, opcji, jest już właściwie skończona. Pozostały testy, a w związku z nimi poprawki. Pozostało polerowanie gry. Testy STDS jasno pokazały, że miesiąc testowania tak dużej gry jak ETS2 to będzie zbyt mało. Z tego co nam wiadomo, powoli kolejne osoby są włączane w proces beta-testów gry.

A więc, aby nie wprowadzać Was w błąd i nie słyszeć oskarżeń o to, że data jest zmieniana, pragniemy poinformować iż nasze stanowisko dotyczące premiery gry brzmi: “Gra zostanie wydana, kiedy zostanie skończona. Dokładna data nie jest znana”.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 18
  • 12
  • 13 726
  • 456
  • 10 948