W ostatnich dniach wystartowała na rozmaitych platformach internetowych przedsprzedaż dodatku DLC do ETS2 – Skandynawia. Od samego początku sprzedawcy podkreślali, że zakupiony dodatek będzie wymagał aktywacji na platformie STEAM. Czy tak na prawdę będzie?

Nasz serwis na swoich łamach oraz na profilu facebook wielokrotnie, niemal jak mantra powtarzał iż wszystkie kopie dodatku dystrybuowane przez polskie sklepy i polskie platformy sprzedażowe będą kodami STEAM only,  a więc kodami wymagającymi aktywowania ich (a wcześniej nieodpłatnie samej legalnej kopii gry) na platformie STEAM. Nie ma więc różnicy czy zakupi się grę w pudełku w markecie, pudełkową kopię w sklepie wysyłkowym, czy też wersję cyfrową na CDP.PL, Gram.pl, Muve.pl czy naszej platformie SwiatSymultorow.pl. W każdym z tych przypadków otrzymamy kod STEAM only.

A jak w innych krajach?

Zakupiony dodatek Skandynawia będzie trzeba aktywować na platformie Steam, postępując zgodnie z instrukcją, po uprzednim aktywowaniu tamże samej gry i ewentualnie posiadanych dodatków, jeżeli tego wcześniej nie uczyniliśmy. Aktywacja jest procesem całkowicie bezpłatnym.

Jak zadeklarowało SCS Software – studio które stworzyło grę, wszystkie pudełkowe kopie dodatku dystrybuowane na całym świecie będą wyposażone w kody STEAM only. Podobnie będzie z wersjami cyfrowymi dystrybuowanymi przez podmioty inne niż SCS Software. Będą one sprzedawały tylko kody STEAM.

Jak podaje producent gry, około 80% osób, które zakupiły ETS2 z 25 znakowymi kodami (a więc poza platformą STEAM), aktywowało już posiadany produkt na platformie STEAM. Pozostałe 20% to przede wszystkim osoby, które nie widziały takiej potrzeby, osoby których nie przekonała możliwość skorzystania z różnych dodatków dystrybuowanych na STEAM, tudzież nieoficjalnego multiplayera, lub o powyższych w ogóle się nie dowiedziały.

A co z tymi, którzy nie trawią Steam-a?

Jak udało się zauważyć, wśród tych 20%  graczy istnieje niewielka grupa, która z różnych wględów, posiada opory przeciwko aktywowaniu swojej kopii gry na platformie STEAM i zwyczajnie nie zamierzają aktywować swojej gry tamże. Choć w skali wszystkich graczy jest to 1-2% ogółu, twórcy gry pozostawili im wyjście awaryjne.

Osoby, które nie godzą się na korzystanie z platformy STEAM będą mogły zakupić dodatek Skandynawia Non-STEAM w wersji elektronicznej tylko i wyłącznie na międzynarodowej stronie gry – http://www.eurotrucksimulator2.com.  Kupujący otrzymają więc emaila z kodem aktywacyjnym i linkiem do pobrania. Nie jest przewidziana dystrybucja pudełkowa Non-STEAM.

Choć o słuszności decyzji zakładającej, że Skandynawia ma być podporządkowana wykorzystywaniu platformy STEAM można długo dyskutować, wydaje nam się, że wobec obranego przez SCS Software kierunku, decyzja o “awaryjnym” dystrybuowaniu kodów Non-Steam, dla osób, które nie zgadzają się na używanie platformy STEAM, jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Dzięki niej, studio zachowuje się fair – daje możliwość używania dodatku także przez tę niewielką grupę 1-2% graczy. Wilk jest syty a owca cała. Jest to bardzo pozytywny gest. Śmiemy podejrzewać, że wielu deweloperów zwyczajnie olałoby tak małą grupę graczy, a wręcz kalkulowało jeszcze oszczędności związane z rezygnacją z wersji Non-Steam.

Jako redakcja liczymy, że docenicie ten krok ze strony studia, zamiast wieszać na nim psy, że nie zrobili wersji Non-Steam w szerokiej  (także pudełkowej) dystrybucji. Zwyczajnie, studiu bardziej opłaca się robić iść w stronę dostępności produktu tylko na STEAM. Jakiekolwiek udostępnienie Non-Steam, to zwyczajnie ludzki gest ze strony dewelopera.

Podsumowując: Tych, którzy nie zamierzają skorzystać w platformy STEAM zapraszamy od 7.05.2015 do zakupu wersji cyfrowej na http://www.eurotrucksimulator2.com. Tych którym Steam nie straszny, zapraszmay do zakupu już teraz, choćby w naszym sklepie SwiatSymultorow.pl

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 1
  • 159
  • 94
  • 13 912
  • 456
  • 10 948