Dziś zapraszamy do lektury wywiadu z szefem studia SCS Software, panem Pavlem Seborem. W wywiadzie najgorętsze tematy. Zbliżający się wielkimi krokami dodatek DLC Skandynawia oraz American Truck Simulator – kolejny tytuł nad którym pracuje studio.

Wywiad przeprowadził zespół niemieckiego serwisu Simuwelt, który miał przyjemność spotkać się w Pradze z Pavel’em Sebor’em z SCS Software. Jest on szefem firmy oraz jednym z jej trzech założycieli. Pomimo tego, że jest bardzo zajety pracą nad nowym dodatkiem Skandynawia dla bestsellera SCS’u – Euro Truck Simulator’a 2, znalazł czas by z nimi porozmawiać, odpowiedzieć na parę pytań, pokazać biuro, oraz przedstawić załogę. Wywiad w oryginale przeczytacie pod adresem: http://www.simuwelt.de/news/?n=834

Wywiad z Pavelem Seborem

Z wizytą w SCS Software

Z wizytą w SCS Software w Pradze! Od lewej: Reinhard Vree (Kierownik Zarządzania Produktem, Rondomedia), Pavel Sebor (SCS Software CEO), Christian Winkler (Product Manager, Rondomedia)

Czy możesz nam powiedzieć nieco o Waszych planach na przyszłość, po wydaniu dodatku Skandynawia? Czego niemieccy fani mogą oczekiwać od SCS Software? Czy będzie więcej dodatków zawierających nowe kraje/tereny czy może skupicie się na ulepszeniach funkcjonalnych?

Cóż, jesteśmy w tym momencie bardzo zajęci w SCS Software, ponieważ pracujemy ciężko nad dokończeniem dodatku Skandynawia. Dodatkowo, mamy drugi zespół poświęcony pracy nad American Truck Simulator’em. Oczywiście, wewnątrz firmy dużo dyskutujemy na temat przyszłych DLC i dodatkowej zawartości gier, jednakże na dzień dzisiejszy nie mamy zaplanowanego żadnego konkretnego kraju, do którego mógłbym się odnieść. Zespół dużo eksperymentuje z różnymi krajobrazami. Dodatek w którym można by odkryć całą Francję z pewnością byłby świetny.

simulwet_wywiad_2

Prace nad American Truck Simulator

Czy będzie możliwe tworzenie modyfikacji, które będą działać równocześnie w ETS 2 oraz American Truck Simulatorze?

Obydwie gry tworzone są w tej samej technologii i zawsze staramy się używać kodu jak najefektywniej. Nie widzimy problemu z migracją modowanych modeli pojazdów, tworzonymi przez fanów do Euro Truck Simulatora oraz American Truck Simulatora. Prawdopodobnie będzie również możliwość importowania map. Może to być jednak nieco trudniejsze i potrzebna jest większa wiedza know-how wśród moderów. Przenosząc mapy z krajobrazami ETS2 do ATS, będzie wyzwaniem ponieważ roślinność, budynki, drogi oraz teren w Stanach Zjednoczonych są odmienne niż w Europie.

simulwet_wywiad_3

Ważne miejsce biura! Ciężarówka, a tak na prawdę dwa tzw. meeting roomy – miejsca narad i dyskusji – jeden w kabinie, drugi w “naczepie”.

Wszyscy czekamy aż American Truck Simulator pojawi się na półkach sklepów oraz portalach w 2015r. Czy oznacza to, że skupicie się na tworzeniu zawartości do ATS kosztem ETS 2?

W ciągu ostatniego 1,5 roku wiele zdarzyło się w SCS Software. Zatrudniliśmy wielu uzdolnionych I utalentowanych ludzi co spowodowało, że nasza firma liczy obecnie niemal 50 osób. Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że mamy dwa wewnętrzne zespoły, które mogą równolegle pracować nad obiema dużymi produkcjami – ATS oraz ETS 2. Wszyscy fani mogą oczekiwać, że będziemy kontynuować tworzenie nowych zawartości oraz aktualizowanie obu gier w przyszłości.

Oculis Rift

Testy systemu Oculus Rift (okularów do tzw wirtualnej rzeczywistości) oraz stanowiska przenoszącego drgania na fotel kierowcy!

Czy jest jakaś gra, dodatek lub ulepszenie, z którego jesteś naprawdę dumni?

To trudne pytanie. Ogólnie, zawsze jestem dumny z nowych zawartości nad którymi pracujemy, ponieważ widać bardzo wiele ulepszeń w porównaniu do czasów gdy SCS Software stawiało pierwsze kroki w branży gier. Wciąż mam w pamięci jak to wszystko się zaczęło, gdzie teraz jesteśmy, co osiągneliśmy w przeciągu ostatnich 10-15 lat i nad czym prawdopodobnie będziemy pracować w najbliższej przyszłości. W tej chwili powiedziałbym, że dodatek Skandynawia zdecydowanie będzie czymś, z czego można być dumnym. To będzie naprawdę bardzo obszerny dodatek. Liczba nowych obiektów jest mniej więcej 3-4 razy większa niż w poprzednim dodatku Going East. Nasz zespół artystyczny włożył sporo pracy w tworzenie pięknych krajobrazów dla krajów Nordyckich przez które można będzie podróżować. W dodatku, wciąż mamy wielu klientów używających starszych maszyn. Dla naszych programistów naprawde dużym wyzwaniem jest stworzenie gry, która będzie wyglądać dobrze na każdym sprzęcie I nie będzie działać zbyt wolno na starszych maszynach. Jestem też bardzo dumny ze wciąż postepujących ulepszeń silnika gry.

Warsztat dźwiękowca

Ułamek warsztatu pracy dźwiękowca. Tutaj obrabiane są dźwięki ciężarówek.

Jaki jest Twój ulubiony model ciężarówki na tą chwilę?

Moje ulubione modele zmieniają się od czasu do czasu, jednak na tą chwilę bardzo lubię obecne Volvo FH 16, które niedawno dodaliśmy do gry. Lubie jego design I bryłę.

simulwet_wywiad_6

Szlify Dafa XF Euro 6. I pieseł 😉

Źródło: http://www.simuwelt.de/news/?n=834
Tłumaczenie: Bujny
Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 10
  • 13 723
  • 456
  • 10 948