Zapewne część z Was, czytając tytuł była bliska zawału licząc że studio SCS Software właśnie ogłosiło dodanie do ETS2 i ATS funkcji zakupu naczep. Musimy Was rozczarować, ta chwila jeszcze nie nastała. Studio, w temacie naczep zaskoczyło w inny sposób – Stworzyło własną naczepę do prezentacji gier. Ale od początku…

 Osoby obserwujące konto twitter twórcó ETS2 i ATS, na początku maja mogły zobaczyć tweet, w którym studio pochwaliło się zakupem… kontenera. Widzimy go na poniższym zdjęciu:

Następnie, 5 czerwca na koncie facebook studia pojawił się film, jak to sami określili, prezentujący interesującą kombinację złożonego symulacyjnego stanowiska (fotela) oraz gry Euro Truck Simulator 2.Dziś wiemy, że nie było to przypadkowe wideo, oraz co wynika z dodania do siebie tych dwóch składników.

Jak wielu z Was zapewne zauważyło, na wszelkiej maści targach, SCS Software występowało jak na razie głównie w roli gościa, zapraszanego najczęściej przez zewnętrznych partnerów. Jednak już od dawna mierzyli wysoko i myśleli o o czymś co mogliby używać w czasie wydarzeń związanych bądź to z branżą transportową bądź z branżą gier. Nad czymś co przykuwałoby uwagę. Po długim odkładaniu ego w czasie, nastała pora realizacji! Prace zaczęto ledwie przed paroma miesiącami, dając sobie dość szalony termin oddania do użytku!

Studio nie ograniczyło się do postawienia kilku stolików z komputerami, czy też stanowisk z fotelami rajdowymi. Przygotowali coś na prawdę specjalnego. Przy pomocy z zespołem specjalistów tworzących specjalną platformę 4DOF motion-sim przygotowało unikalną miejsce do prezentowanie swoich gier.

Panie i Panowie, zapraszamy na pokład specjalnej naczepy wystawowej! Powstała ona w oparciu o 12 metrowy kontener, który następnie odnowiono i wyposażono w specjalnie zaplanowane wnętrze! Na jego pokładzie gracze będą mogli zagrać w ETS2 używając widocznego na filmie stanowiska przenoszącego wszystkie siły. A właściwie stanowisk, gdyż na pokładzie znajdą się 2!

Obecnie trwają prace wykończeniowe we wnętrzu.  Pierwszy raz, naczepę SCS Software będzeicie mogli zobaczyć na wyścigach FIA European Truck Racing Championship już 1 i 2 lipca, na niemieckim torze Nurburgring. To właśnie European Truck Racing Association (ETRA), będące organizatorem zawodów dało czeskim deweloperom gry finalny impuls do stworzenia profesjonalnego stanowiska, którego nie trzeba by było za każdym razem na nowo budować. Wystarczy przyjechać, zaparkować, podłączyć i gotowe :-). 

SCS Software zadeklarowało iż nie zamierza ograniczać się jedynie do tej serii zawodów, a także odwiedzać inne wydarzenia tematyczne. Z Czech do Polski nie jest daleko… Kto wie, może odwiedzą też nasz kraj i wpadną bądź to na Master Truck Opole, Warsaw Game Week lub na Poznań Game Arena? Czas pokaże.

Jeżeli cisną się wam na usta słowa “Powinni skupić się na pracy, zamiast jeździć po targach”, szanując wasze zdanie proponujemy Wam rozważenie trochę innego spojrzenia na sprawę.

Eventy odbywają się głównie w weekendy, a znając biznesowe życie wysyła się na nie głównie marketingowców i osoby świetnie znające produkt – testerów. Im na większej liczbie wydarzeń studio i produkt się pokażą, tym lepszą reputację mogą zyskać. Im wyższa będzie reputacja i rozpoznawalność, tym lepsza pozycja w negocjacjach z producentami ciężarówek i naczep. 

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 88
  • 37
  • 16 602
  • 456
  • 10 948