Darmowy, efektywny, pozwalający na wiele – Blender. Począwszy od modeli 3D, a kończąc na skomplikowanych animacjach. Jest to program, w którym możemy stworzyć trójwymiarową grafikę komputerową.

Dlaczego wspominamy o nim na blogu ETS’a 2? Otóż użytkownik i gracz tego symulatora, 50Keda, jakiś czas temu wydał plugin swojego autorstwa, który obsługuje modele pochodzące wprost z symulatora SCS’u. Od najprostszych budynków po pełnoprawne modele ciężarówek oraz naczep. Wtyczke tą można pobrać stąd . My w dalszej części skupimy się na drugim z pluginów do Blendera. Pluginie, który właśnie powstaje, a jest tworzony przez samo SCS Software – twórców Euro Truck Simulator 2.

Dlaczego SCS Software zdecydowało się na stworzenie takiego pluginu, mimo że samo studio pracuje przede wszystkim z użyciem drogiego i złożonego Maya 3D? Z kilku powodów. Po pierwsze do studia dołączyło w ostatnim roku kilku modelerów pracujących wcześniej w innym studio używającym Blendera. Dzięki temu będą mogli pracować dla SCS Software efektywniej wykorzystując Bendera.

Po drugie, o ile dobrze zrozumieliśmy to co przekazało nam studio, narzędzie to ma pozwalać na tworzenie dodatków tak, aby mogły się stawać częścią składową gry – ma to pozwolić na uniknięcie problemów z kompatybilnością danych dodatków z kolejnymi wersjami gry. Co jednak najważniejsze – narzędzie to ma być być najbardziej użyteczne dla modderów – twórców dodatków. Ma pozwalać na szybki import i eksport prosto z gry.

Do tej pory najpopularniejszym narzędziem używanych przez twórców dodatków był zModeler. W porównaniu z nim Blender jest dużo lepszym narzędziem. Po pierwsze jest narzędziem dużo nowocześniejszym, posiadającym dużo więcej możliwości. Co jednak najważniejsze – jest to narzędzie w pełni darmowy. Gracze nie będą musieli już kombinować skąd skombinować licencję zModelera.

Najprawdopodobniej dzięki temu narzędziu modderzy będą mieli większe możliwości zmieniania gry niż w przypadku zModelera. Premiera narzędzia już wkrótce. Poniżej pokazujemy Wam dwa zdjęcia, które prezentują garaż, i jego siatkę oraz nieoteksturowany model 3D.


Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 12
  • 6
  • 13 765
  • 456
  • 10 948