Na scenie symulatorów ciężarówek było ostatnio dość cicho. SCS Software skupiło się na pracy w zaciszu studia, a administrator serwisu na dwa tygodnie zapadł się pod ziemię. Wszystko jednak powoli wraca do normy. Dziś mamy dla Was kilka tematów. Między innymi betę ETS2 pod linuxa oraz przyszłość naszych zapisanych savów po premierze DLC.

Od długiego czasu wielu z Was zadawało sobie pytanie: Czy po premierze DLC będziemy mogli kontynuować grę na dotychczasowym zapisie gry? Na naszym forum pojawiły się nawet, związane z tym tematem, doniesienia od osób związanych z beta testerami gry. My postanowiliśmy zweryfikować kwestię na najwyższym możliwym poziomie – u prezesa studia tworzącego grę – Pavla Sebora. Nie chciał on rzucać słów na wiatr i rzucać obietnic nie do spełnienia. Jak jednak stwierdził – grając na oryginalnej mapie, na 99,99% nie będziemy musieli zaczynać od nowa gry po zakupieniu DLC. Będziemy mogli kontynuować rozgrywkę na istniejącym zapisie.

Po kilku dniach zamkniętych testów linuxowej wersji Euro Truck Simulator 2, studio SCS Software zdecydowało się otworzyć testy dla wszystkich zainteresowanych osób, posiadających pełną, legalną kopię windowsowskiego Euro Trucka. Testy te odbywają się za pomocą platformy Steam. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję jak zostać beta testerem.

1) Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś zarejestruj swoją windowsowską kopię gry na platformie Steam.
2) W programie Steam wybierz okno właściwości gry ETS2 i wybierz zakładkę Beta/Wersje beta.
3) Wybierz betę o nazwie linux_testing.
4) Tym sposobem masz zainstalowaną wersję gry pod Linuxa 🙂

Osoby testujące betę proszone są o zgłaszanie uwag na forum http://forum.scssoft.com

Pragniemy zaprezentować Wam także kolejny dowód na to, że w studiu SCS Software nadal coś się dzieje ;-). Pod newsem znajdziecie render przedstawiający nowe Volvo FH. Zgodnie z zapewnieniami modelerów, model tworzony jest nową metodą, dzięki której będzie miał on mniej wielokątów i co za tym idzie, będzie mniej obciążał grę. Nowe modele ciężarówek to nie jedyne usprawnienie, nad którym pracują twórcy. Programiści wciąż starają się wprowadzić nowe rozwiązania optymalizujące grę, uprzyjemniające rozgrywkę czy też ułatwiające tworzenie map. Programiści chcieliby wprowadzić m.in. możliwość równoległego, prostego tworzenia map do gry przez kilka osób na raz. Jak niektórzy z Was wiedzą, jak na razie “sklejanie” map w całość nie jest zbyt wygodne.

 

Ps. Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, nowe ciężarówki będą dodawane w bezpłatnych patchach!.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 13
  • 7
  • 13 766
  • 456
  • 10 948