… i rzekomo najlepiej poinformowany polski serwis o grach czyli Gry On-Line. Co je łączy? To, że oboje informują o dacie premiery ETS2 nie posiadając żadnych informacji od SCS Software, a więc piszą swoje życzenia, wróżąc z fusów.

Z założenia jako serwis unikamy zabaw w spekulacje, wróżenie i nie emocjonujemy się datą premiery. Z wstępnymi informacjami dotyczącymi premiery mieliśmy zamiar poczekać do publikacji podsumowania Master Trucka Opole. Powyższe zachowania Rondomedia i GOL oraz setki zapytań które pojawiały się w mailach wywołały nas do tablicy i zmusiły do wypowiedzi na ten temat. Przechodząc do meritum.

Konkretna data, ani nawet miesiąc premiery Euro Truck Simulator 2 nie są jeszcze znane. W przypadku Gier OnLine data premiery jest wprost wzięta z kosmosu. Jest ona niczym innym jak wymysłem lub domniemaniem (w oparciu o niewiadome przesłanki) jednego z redaktorów GOL. Co więcej domniemaniem błędnym. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że gra nie wyjdzie w październiku. Na jakiej podstawie tak uważamy? O tym na końcu.

W przypadku Rondomedii cała sprawa ma znamiona skandalu. Rondomedia, a więc jeden z największych niemieckich wydawców gier komputerowych, ogłosił właśnie iż, wypuści w krajach niemieckojęzycznych Euro Truck Simulator 2 na półki 1 listopada bieżącego roku. Ogłosił to, nie posiadając żadnych informacji od SCS Software dotyczący możliwej daty premiery. Co więcej: Ogłosił nie posiadając w ogóle podpisanej umowy na wydawanie ETS2, ani nie będąc nawet w końcowej fazie negocjacji (ktore najprawdopodobniej w ogóle sie jeszcze nie zaczęły). Skądś to znacie?

Nie bez powodu. Niemal pół roku temu działo się dokladnie to samo. W marcu bieżącego roku Rondomedia, będąc w identycznej sytuacji ogłosiła premierę Trucks and Trailers na 17 czerwca. Co więcej tego, obiecanego dnia tę grę wydali. Cud? Zdolności prorocze?

Niekoniecznie. Rondomedia to najważniejszy, największy i “najbardziej dochodowy” partner SCSu. Zagrywka Niemców dotycząca T&T była mówiąc wprost – chamska. Mieli oni jednak na tyle mocną pozycję w negocjacjach i byli tak ważnym partnerem, że SCSowi dużo bardziej opłacało się powierzyć wydanie Rondomedia i wydać grę 17 czerwca, niż wydać grę później albo szukać nowego wydawcy w Niemczech. Czesi byli więc przyciśnięci do muru. Czyżby Rondomedia przyjęła tę samą taktykę i próbowała przycisnąć SCS Software do wypuszczenia gry na 1 listopada?

Bardzo możliwe. Czy tym razem Rondomedia osiągnie założony cel i zobaczymy ETS 2 na sklepowych półkach na początku listopada? Pożyjemy, zobaczymy. Większość z Was pewnie ucieszyłaby się na wieść, że już wtedy gra byłaby w sprzedaży. Pragniemy ostudzić zapały. Przyspieszona premiera T&T oznaczała iż twórcy nie zdążyli wprowadzić do niej wszystkiego, czego planowali. W przypadku ETS2 byłoby identycznie. Zastanówcie się więc, czy lepiej mieć grę na początku listopada, czy poczekać trochę dłużej i dostać więcej?

Skąd wiemy, że to nie październik? To bardzo proste. Podczas rozmowy w Opolu, szef SCS-u pytany o datę premiery wzruszył ramionami i przyznał szczerze: Wiemy, że jak nie wydamy gry w tym roku to gracze nas uduszą. Nie możemy obiecać że się uda, ale najbardziej marzyłby się nam listopad. Ponadto od wydawcy zainteresowanego wypuszczeniem ETS2 na polski rynek, udało nam się dowiedzieć, iż negocjacje biznesowe w sprawie wydania będą miały miejsce dopiero na zbliżających się targach Gamescom, a do ich sfinalizowania na pewno minie kilka tygodni. Aby grę wydać należycie ( a więc spolszczyć, przygotować całą poligrafię, przygotować wersję pudełkową, dogadać się z sieciami sklepów i przygotować całą maszynkę marketingową) potrzeba około 3 miesięcy. Żaden polski wydawca nie zaryzykuje tak jak Rondomedia i nie rozpocznie prac wydawniczych przed podpisaniem umowy. Jest to zresztą kolejny powód aby uważać, że 1 listopada to zbyt wcześnie.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 172
  • 102
  • 13 925
  • 456
  • 10 948