stary-blogLada dzień nasz serwis skończy rok. Był to rok ciężkiej pracy, zarówno dla SCS Software, jak i dla nas. Rok, który mimo różnych zawirowań i  potknięć, należy uznać za bardzo udany. Aby nie truć Was toną danych statystycznych, ograniczmy się do tego iż nasz blog został odwiedzony około 0,5 miliona razy notując 1,2 miliona odsłon i zyskując PageRank 2, bez żadnych działań z naszej strony. Do tego przylgnęła bardzo miła etykieta sprawdzonego serwisu 🙂

Zaczynając od początku, blog został założony na początku września przez Piotrka. Od samego początku jego celem było rzetelne informowanie o  o Euro Truck Simulatorze 2, na podstawie informacji wprost od samego studia SCS Software. Niewiele później, czeskie studio zainspirowane naszą działalnością, zdecydowało się założyć własny blog, tym samym ułatwiając nam pozyskiwanie informacji. My jednak nie poszliśmy po najmniejszej linii oporu i nie zajęliśmy się bezrefleksyjnym tłumaczeniem oficjalnych wpisów ekipy Pavla Sebora. Przy każdym wpisie staramy się stworzyć pewną wartość dodaną, w porównaniu z informacjami przekazywanymi przez SCS Software. Od czasu do czasu piszemy też materiały, na tematy o których trudno przeczytać na blogu twórców gry.

Codziennie staramy się jak najlepiej promować produkty czeskiego studia, tak aby nikt z Was – ets2_1czytelników nie poczuł się znudzony i nie stracił zainteresowania grą.  tak aby jak najwięcej osób zachęcić do ich kupna. W ciągu 365 dni zespół redakcji poszerzył się z jednej osoby do trzech oraz kilku stałych współpracowników. Dzięki temu możemy rozsądnie organizować pracę i sprawiedliwie rozdzielać obowiązki. Za czynny wkład w naszą działalność, ogromne wyrazy wdzięczności należą się takim osobom jak: (kolejność alfabetyczna, jeżeli o kimś zapomnieliśmy, prosimy o wybaczenie): Bartek M., Buser, CJ Maciej, Kamill, Len, Lookastdu, Miki, Łukasz K., SQT, Tomek R.IP, Waldi.

W ciągu roku zmienił się też wygląd bloga. Mamy nadzieję, ze obecna odsłona podoba się wam dużo bardziej niż poprzedniczka (pokazana w miniaturce). Co nas czeka w przyszłości? Plany, niezmiennie, mamy bardzo ambitne. Będziemy starali się stopniowo je realizować, więc odwiedzajcie naszego bloga regularnie, bo któregoś pięknego dnia możecie się mocno zdziwić. Może prędzej niż później 😉

A jak w tym czasie zmieniała się produkcja czeskiego studia?

Pierwsze screeny z gry nie różniły się wiele od obrazków z ATS.  Przełom nastąpił we Wrześniu 2010 roku, kiedy to, specjalnie dla nas, pan Pavel Sebor, udostępnił screen pochodzący z Polski przedstawiający bramki na autostradzie. Już wtedy było widać różnicę pomiędzy najnowszą produkcją SCS Software, a jej starszymi poprzedniczkami. Już wtedy wielu przepowiadało, że ETS2 to będzie prawdziwy przełom w dziejach symulatorów ciężarówek. Kilka dni ciszy i znów zostaliśmy uraczeni kolejnym screenem, tym razem przedstawiającym modyfikacje wyglądu ciężarówki. Po miesiącu SCS zaczęło już tradycję pokazywania screenów gotowych ciężarówek i wnętrz do nich w ETS2. Zaczęło się od przedstawienia wnętrza Scanii, niedługo potem i Volva.

Przedstawienie zupełnie nowej, szczegółowej ciężarówki, którą silnik ETS2 mógł obsłużyć bez problemu, datuje się 22 października 2010 roku. Szczęśliwcem tym okazał się Mercedes Actros. Screeny te na wielu osobach zrobiły niemałe wrażenie i nie ma się co dziwić, bo wygląd ciężarówek z pierwszej części ETS, od tych  z drugiej, dzieli przepaść. 15 grudnia pokazano wyrenderowaną w programie graficznym Scanię R440 w świątecznym malowaniu. Na kolejną nowość byliśmy zmuszeni czekać do połowy stycznia. Zaprezentowano wtedy dwa modele Renault Premium w niskiej oraz wysokiej kabinie, wraz z opisami różnic pomiędzy rzeczywistymi modelami, a wirtualnymi kopiami stworzonymi na potrzeby ETS2. 28 stycznia do silnika gry zaimplementowano dynamiczne cienie. Była to jedna z zapowiedzianych nowych opcji graficznych. Kolejne zdjęcia z gry to kolejne smaczki, takie jak: 3 osiowe ciągniki, polskie krajobrazy,  pokaz możliwości graficznych z użyciem technologii (MLAA) czy też zupełnie nowa sztuczna inteligencja ruchu drogowego.

ets2_5Skoro w ETS2 mają być, zrobione od podstaw, nowe ciągniki siodłowe wraz z ich wnętrzami to dlaczego nie zrobić też naczep? 4 marca na warsztat trafiła Krone Mega Liner. Kolejne smaczki to działające przejazdy kolejowe, zapierające dech w piersiach widoki z gór, fotorealistyczne odtworzone obiekty oraz technika HDR, która sprawiała, że coraz częściej obraz z gry można było pomylić ze zdjęciem ze świata realnego.  Kolejny powiew świeżości przyniósł czerwiec, kiedy to pokazano nowe stacje paliw oraz interfejs, za pomocą którego będziemy dokonywać tuningu optycznego pojazdu.  Pod koniec lipca pokazano kolejną nowość, mianowicie roboty drogowe, wraz z działającym ruchem wahadłowym.  Wszystkie kolejne screeny to pokazywanie nowych terenów, lub ukazywanie z innej perspektywy obszarów już graczom znanych.

Jak na razie pokazano nam: Polskę, Francję, Czechy, Słowację, Włochy, Niemcy, Belgię i Holandię. Zaprezentowano również siódemkę głównych europejskich marek ciężarówek, to jest: Mercedes Benz, Scania, Man, Daf, Iveco, Renault i Volvo. Dla wielu fanów produkcja czeskiego studia powinna wyjść już jutro, a i tak byłaby dla nich grą idealną. Niektórzy natomiast wolą aby produkcja potrwała jeszcze parę miesięcy po to by ETS2 był jeszcze lepszy.

Jeden rok już za nami, chcemy przetrwać przynajmniej jeszcze jeden. Na cały ten czas mamy śmiałe planyets2_3, więc odwiedzajcie nasz blog regularnie, a być może zapiszecie się w jego historii i dołożycie swoją małą cegiełkę do wspaniałej idei, jaką jest tworzenie silnej, polskiej społeczności fanów gier SCS Software.

Abyście mogli skonfrontować jak gra się zmieniła, tekst ozdobiliśmy jednymi z najstarszych screenów pochodzących z ETS2.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 18
  • 12
  • 13 726
  • 456
  • 10 948