SCS Software ogłosiło właśnie tytuł tworzonego właśnie mapowego dodatku do ETS2. Będzie to “Road to the Black Sea” – dosłownie tłumacząc, “Droga nad Morze Czarne”. Tym samym w nowym dodatku zobaczymy Rumunię, Bułgarię oraz europejską część Turcji – turecką Trację

Mieliśmy więc sporo racji w naszych mapowych przypuszczeniach oraz analizując pierwszą video zapowiedź udostępnioną przez SCS Software. Obstawialiśmy Rumunię, Bułgarię i Mołdawię. Jak widać, troszkę się pomyliliśmy. Będzie Rumunia, Bułgaria i Tracja – czyli europejska część Turcji!. 

Taki wybór nie dziwi. Mołdawia jest obecnie zorientowana politycznie w kierunku Rosji a nie Europy Zachodniej. Co kluczowe z punktu widzenia tworzenia DLC jest też krajem małym, niepokrytym Google Street View, a także obszarem posiadającym niską siłę nabywczą. Co innego Turcja.

Europejska część – Tracja to jedynie 3% tego zamieszkanego przez 82 miliony osób kraju! Kraju posiadającego ogromną społeczność graczy ETS2. Tym niemniej, dzięki tym kilku procentom, SCS Software ma realne szanse na powiększenie przychylności i zaangażowania tureckich graczy.

Nie tylko Turcja

Nie zapominajmy o Bułgarii i Rumunii. To dwa duże, malownicze, prawosławne kraje położone posiadające bogatą historię, w tym tę współczesną, naznaczoną przez komunizm. Przez to, oprócz spektakularnych widoków, górskich serpentyn, malowniczych wiosek, zobaczymy także wielkie, nie mające wiele wspólnego z nowoczesnością i ekologią, konglomeraty przemysłowe, rodem z czasów socjalizmu, Wśród nich m.in. elektrownię węglową w rumuńskim  Rovinari, położoną zresztą w kopalnianym zagłębiu.

Z jednej strony przemysł, z drugiej piękno przyrody. W Rumunii kierowcy ciężarówek ciągle muszą przecinać Karpaty. Choć asfalt większości krajówek jest tam bardzo dobry, to autostrad tam jak na lekarstwo. Ale dla wirtualnego truckera to chyba sama przyjemność, prawda?

SCS Software przewiduje też odwzorowanie wielu znanych obiektów. Ogłosili że jednym z nich będzie “Zamek Draculi”. Tylko ciekawe czy odwzorują właściwy, błędny, czy oba… Ale to raczej materiał na inny artykuł.

 
 

Co, jak, kiedy?

  • Data premiery: Końcówka 2019 r.
  • Cena sugerowana: Jeszcze nie ogłoszona
  • Tereny – zgodnie z newsem Rumunia, Bułgaria, wschodnia Tracja (europejska część Turcji)
 

 

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 11
  • 5
  • 13 764
  • 456
  • 10 948