Gdy pokazywaliśmy Wam mapę DLC Skandynawia, zawierającą 19 miast, między wierszami sugerowaliśmy Wam, że to nie wszystko co stworzyli twórcy gry. Wnikliwi obserwatorzy mogli też zauważyć drogi prowadzące zdawałoby się do nikąd. Dziś przybliżymy nieco ten temat. 

Niesposób nie zauważyć, że Skandynawię od dotychczas odwzorowanych terenów dzielą morza, które można przeskoczyć mostem  tylko i wyłącznie w jednym miejscu – pomiędzy Kopenhagą a Malmo. Czy chcielibyście jechać z Lublina do Sztokholmu przez… Danię? Nieco nie po drodze. Chciałby się tę trasę jakoś skrócić. Jak? Oczywiście promem!

Oprócz pokazanych wcześniej 19 miast, w których będziemy mogli wybudować garaż bądź zlokalizować centralę swojej firmy, na mapie ma spojawić kilka mniejszych ośrodków w których będą znajdowały się firmy. Większość z nich (w zasadzie wszystkie oprócz Södertälje, gdzie mieści się siedziba Scanii) będzie miała charakter portowy. Łącznie będzie 7 mniejszych lokalizacji. Liczba ośrodków miejskich w dodatku DLC Skandynawia będzie wynosiła 26,  a więc dwukrotnie więcej niż w przypadku DLC Going East.

Jako że porty są integralną częścią skandynawskiego transportu, twórcy dokładali starań aby promy i porty ściśle odzwierciedlały te, które możemy zobaczyć w rzeczywistości. Poświęcono temu na prawdę dużo czasu, starając się aby porty przypominały prawdziwe, a nie były takim samym obiektem, skopiowanym do kilkunastu miast. Wiele portów w DLC Skandynawia odpowiada swoją wielkością całym miastom, które do tej pory można było spotkać w Euro Truck Simulator 2.

Już w kilka chwil po umieszczeniu przez nas mapy na naszym profilu Facebook zwracaliście uwagę na brak odwzorowania rozmaitych połączeń promowych. Okazuje się, że jest w tym głębsza logika.  Twórcy chcieli uniknąć umożliwenia graczom wykonania znacznej części trasy poprzez nadużywanie wykorzystywania połączeń promowych. W końcu to symulator jazdy ciężarówką a nie symulator przesiadania się z jednego promu na drugi ;-). Dlatego też, z premedytacją siatka połączeń promowych nie jest tak gęsta jak w rzeczywistości.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 176
  • 102
  • 13 929
  • 456
  • 10 948