Preordery na allegro- oryginały czy oszustwo? Takie pytanie zadawano nam w ostatnich dniach wielokrotnie. Otóż od niedawna, na allegro można spotkać się z możliwością zakupu tej właśnie gry. Postaramy się odpowiedzieć Wam na te pytanie.

Jak to mówią – kto pierwszy ten lepszy. A reklama jest dźwignią handlu. Tak można uzasadnić pojawienie się ofert sprzedaży gry na allegro. Jak wygląda mechanizm tego działania? Bardzo prosto.

Sprzedawcy z allegro, kupujący kopie gry na ogół w ilościach hurtowych wysyłają wydawcy gry  zapytanie ofertowe mówiąc że chcą nabyć tyle i tyle kopii gry. Wydawca informuje że ok, taką i taką ilość może sprzedać po takiej i takiej cenie. Wtedy, sprzedawca, wiedząc ile gra go będzie kosztowała ogłasza się na allegro. W praktyce nie ma on jeszcze fizycznie gry u siebie w magazynie. Sprzedawcy sprzedają więc coś czego jeszcze nie mają, a co mają tylko obiecane że będą mieli.

Dlaczego im tak spieszno? Kto pierwszy zacznie sprzedawać grę na allegro, ten ma większe szanse zarobić więcej. Jak widzicie ofert sprzedaży jest jak na razie kilka. Gdy ofert będzie więcej, będzie większa konkurencja i trzeba będzie obniżać cenę. Pamiętajcie też. Sprzedawcy to biznesmeni a nie fani tytułów. Dla nich ta gra nie jest niczym wielkim, na co czekali kilka lat. Dla nich to kolejny towar który mają kupić taniej w hurtowni a potem sprzedać drożej u siebie. Sprzedawca nie będzie więc ciągle, co chwilę śledził losów gry i daty premiery. Stąd też część sprzedawców wciąż podaje nieaktualną już datę premiery – 3 sierpnia 2012 roku. 

To już tylko i wyłącznie ich problem aby tłumaczyć się potem klientom, który nie doczytali tego co napisane jest małym drukiem – gra nie miała jeszcze swojej premiery, sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie premiery, gra zostanie wysłana bezpośrednio po premierze itp. itd.

Jest to jeden z powodów dla których odradzamy Wam zakupy na allegro. Na allegro oferowana jest tylko i wyłącznie wersja podstawowa gry. Jak już niejednokrotnie mówiono, gra będzie wydana także w wersji limitowanej, której skład zostanie ogłoszony najpewniej w sierpniu. Zastanówcie się więc dobrze czy chcecie kupić wersję podstawową gry, czy zainwestować nieco więcej i wyposażyć się w wersję limitowaną ;-).

Ostatnim z powodów, dla których odradzamy pochopne zakupy jest to, iż być może uda nam się przekonać wydawcę gry do przygotowania specjalnej oferty dla czytelników naszej strony ;-). Ale tutaj niczego nie obicujemy.

Przedsprzedaż na allegro ma jedną dużą zaletę. Dzięki niej zawężamy już pole jeżeli chodzi o prawdopodobną sugerowaną cenę gry. Cena u większości sprzedawców na allegro wynosi nieco poniżej 69 złotych. Oznacza to że minimalna cena sugerowana powinna wynosić właśnie 69 złotych. Znając jednak praktyki allegro i to, że sprzedawcy starają się zawsze zejść 10 złotych poniżej ceny sugerowanej, należy domniemywać, że cena sugerowana gry będzie wynosiła 79 złotych.

Ps. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nasz blog o Scania Truck Driving Simulator, gdzie niedługo pojawi się kolejny news 😉

Ps2. Brawo, zlokalizowaliście mnie bezbłędnie. Tak to Praga.

Ps3. Wszystkie daty krążące w tym momencie po sieci, nawet podawane przez wydawców są to TYLKO I WYŁĄCZNIE domysły. Na ten moment NIE MA oficjalnej daty premiery gry!!!

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 180
  • 104
  • 13 933
  • 456
  • 10 948