Dziś przedstawiamy Wam krótki artykuł oparty na informacji z bloga SCS okraszony jednym screenem związanym z interfejsem ETS2. Zapraszamy wszystkich do lektury.

Przedstawiciele SCS Software uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w targach GamesCom, które miały miejsce w Kolonii. Jak wiadomo, jest to okazja nie tylko do pokazywania gier fanom, ale przede wszystkim do rozmów biznesowych. Czeskie studio skwapliwie skorzystało z drugiej z tych możliwości.  Oprócz spotkań ze współpracującymi wydawcami gier odbyli oni spotkanie, które może zaważyć na przyszłości ich gier.

Wspomniane spotkanie było spotkaniem z przedstawicielami platformy STEAM. Zapewne wielu z Was miało okazje zapoznać się z tym systemem, zagrać w wiele gier, które ta platforma udostępnia. Przedstawiciele SCS Software chcieli omówić szanse pojawienia się symulatorów na STEAMie.  Należy przypomnieć, że SCS Software już raz próbowało nawiązać współpracę z platformą – w przypadku Trucks & Trailers, lecz spotkano się z odmową. T&T uznano wtedy za zbyt niszowy tytuł. Dla ETS2 wydaje się jednak zapalać lekkie zielone światłoo. Valve Steam, operator platformy, zdecydowało się bowiem uruchomić system o nazwie Greenlight. W systemie tym to fani będą wybierać tytuły, które według nich powinny się pojawić na platformie STEAM. To właśnie tą drogę chce obrać SCS Software. Dlatego też twórcy będą chcieli dołączyć do platformy jak najszybciej. Jak fani będą mogli na to wpłynąć? Najpewniej ilością odwiedzin, komentarzy, polubień na facebooku. Więcej szczegółów na pewno poznamy wkrótce.

Do całego materiału dołączamy jednego screena. Jest to centrum dowodzenia wszystkimi opcjami dostępnymi w ETS2 i zarazem menu główne gry. Twórcy zaznaczyli, że duża ilość możliwości wpłynęła na to, że typowe menu gry stało się zbyt mało elastyczne. System ten musiał pomieścić wiele funkcji więc dlatego zdecydowano się na takie rozwiązanie. Według nas jest ono dość przejrzyste jednak potrzebna będzie chwila na ogarnięcie wszystkich ikon. A Wam jak się podoba ?

 

Aktualizacja: Z tego co wiadomo, Steam w ETS2 będzie tylko opcją. Będzie można go nabyć w sklepie Steam, ale również klasycznie z półki w sklepie. Do grania w ETS2 nie będzie potrzebne konto Steam! Konto Steam jak i program Steam będzie jedynie potrzebny, gdy grę kupimy w Steam Store.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 12
  • 21 130
  • 456
  • 10 948