Zanim się obejrzeliśmy, minęło pół roku naszej działalności w sieci. Minęło przedwczoraj, choć sami byliśmy przekonani, że wystartowaliśmy 7 a nie 6 września :-).  Taka rocznica to dobry czas do podsumowań i ponudzenia danymi statystycznymi :-). Co tu dużo mówić- to co osiągnęliśmy, przerosło nasze oczekiwania. Startowaliśmy niemal bez marketingu, lecz z przychylnością administratorów kilku serwisów, którzy nie potraktowali nas jako serwisu konkurencyjnego. Dalszą reklamę zawdzięczamy Wam, drodzy użytkownicy :-).

Od września 2010 nasz serwis został odwiedzony ponad 135 tysięcy razy. Każda z wizyt trwała średnio 3 minuty i obejrzano w jej czasie 2,6 podstron naszego bloga. Ponad 3/4 z Was odwiedza nas wpisując adres strony bądź za pomocą wyszukiwarek internetowych, dzięki którym znaleziono nas 58 000 razy i gdzie wspięliśmy się na najwyższe miejsca. Dodatkowo, według statystyk – 60 % odwiedzających to osoby lojalne, powracające do nas regularnie. Dziękujemy Wam, bo to dzięki Wam osiągnęliśmy takie wyniki.

Pomijając liczby, te pół roku było dla nas bardzo ciekawe 🙂 Blog w naszych głowach zrodził się około lipca ubiegłego roku, wtedy też koncepcja trafiła do Pavla Sebora z SCSu. Prawdziwe prace nad serwisem rozpoczęły się w drugiej połowie sierpnia. Skończyliśmy na początku września, by 6tego wystartować. Być może wprowadziliśmy tym mały zamęt, gdyż dzień po tym jak poinformowaliśmy Pavla o otwarciu, on wystartował z pierwszą wersją swojego bloga ;-). Nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy jak będzie wyglądało Public Relations tej gry. Oczekiwaliśmy materiału na 1-2 newsy w miesiącu. Oczekiwaliśmy 5-7 komentarzy pod jednym newsem, 200 odwiedzin dziennie. Wszystko to zaczęło się jednak prędko rozrastać. Może zbyt prędko ? 20 postów stało się dla nas normą. Do tego ilość odwiedzin dziennie zaczęła generować takie obciążenie procesora serwera, przez które mieliśmy poważne problemy z naszym poprzednim hostingodawcą, z którym musieliśmy pożegnać się na przełomie roku. Już wtedy notowaliśmy średnio 650 unikalnych odwiedzających dziennie. Równo 4 miesiące od premiery serwisu, 6 stycznia, pierwszy raz udało nam się przekroczyć pułap tysiąca odwiedzających, który później powtarzał się tylko w weekendy. Od 12 lutego nasze statystyki poprawiły się na tyle iż nie zanotowaliśmy ani jednego dnia, kiedy to odwiedziłoby nas mniej niż 1000 osób. Rekord ustanowiliśmy w ostatnią niedzielę, gdy nasz serwis zechciało odwiedzić 1600 osób :-). Kto wie, może do końca miesiąca będzie Was 2000?

Oprócz grona użytkowników serwis wyrobił sobie dobrą renomę. Jesteśmy traktowani poważnie nie tylko przez SCS ale i wydawców, którzy nie tylko nie ignorują naszych maili, ale są skorzy współpracować aby wydanie gry było lepsze. Jesteśmy też postrzegani jako pewne i wiarygodne źródło informacji. Gdyby nie notoryczne kradzieże byłoby idealnie :-).

Obecnie hosting daje nam takie możliwości, dzięki którym będziemy w stanie rozwijać naszą działalność. Jesteśmy jednak perfekcjonistami i nie chcemy udostępniać wam półśrodków. Dlatego na efekty realizacji naszych planów będziecie zmuszeni poczekać. Ale nie martwcie się, przed nami (redakcją) i przed Wami drodzy odwiedzający, kolejne szalone pół roku. Obiecujemy, będzie grubo :p.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 99
  • 45
  • 16 613
  • 456
  • 10 948