Dziś mamy przyjemność pokazać Wam filmik przygotowany przez SCS Software na targi GamesCom, przedstawiający dodatek Going East – Ekspansja Polska. Przy okazji dodamy od siebie kilka zdań o DLC.

Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że filmik pokazuje na prawdę mało oraz że został przygotowany dość szybko. Jak widać, większość pokazywanych w nim ciężarówek to pojazdy AI. Wydaje nam się, że SCS nie pokazało w nim tego, co dodatek ze sobą niesie. Innymi słowy. Pokazali poprawnie wykonane fragmenty. Nie pokazali jednak niczego, z powodu czego, mogłaby opaść nam szczęka. Możecie nam wierzyć bądź nie. Naszym zdaniem Going East! – Ekspansja Polska wygląda lepiej niż zostało to pokazane na screenie.

Znamy życie i obawiamy się jęków zawodu. SCS Software dało polskim fanom palec – dodając kolejne 8 miast w Polsce (łącznie będzie ich 11). Nasi rodacy chcieliby mieć całą rękę – wszystkie 16 miast wojewódzkich. Do tego każdy chciałby mieć miejscowość w której mieszka, bądź przynajmniej najbliższe większe miasto. Do tego każdy chciałby kolein na drogach i przejeżdżania przez setki małych miejscowości. Wszystko pełne unikalnych, nowych modeli 3d, a w przypadku miast – znacznie większych rozmiarów, większego skomplikowania i zdywersyfikowania.

Zejdźmy jednak na ziemię i popatrzmy na to z praktycznego punktu widzenia.  Miasta są naszym nieco inne i nieco bardziej zróżnicowane. Nie mogło być z nimi jednak zupełnie inaczej – powstawały dokładnie z tych samych modeli, prefabów i innych elementów, co do tej pory. Samą kreatywnością nowego miasta nie zrobisz. Będzie być może trochę inne, ale poniekąd będzie takie samo. Widać, że twórcy w niektórych miastach pokazali inwencję i nowe pomysły.  Musicie pamiętać, że w przeciwieństwie do mapmakerów- fanów, twórcy nie mogą wziąć modeli z innej gry stworzonej przez inną firmę, czy też ściągnąć ich żywcem z Internetu. Dodatkowo mają oni przyjęte ograniczenia techniczne – miasto może zajmować tyle i tyle itp., dzięki czemu gra zachowuje stabilność.

Ci, którzy nie przyjmą do wiadomości, że mapa powstawała na dotychczasowych fundamentach, musi tworzyć spójną całość ze wcześniejszą podstawą  oraz, że  SCS nie używało niemal żadnych nowych modeli-  będą zawiedzeni.
Szczególnie, w sytuacjach gdy jeździli dużo po innych fanowskich mapach, które posiadają mnóstwo nowych modeli (np. Europe Rebuilding i Scandinavia).

Jeżeli chodzi zaś o drogi. Twórcy filmiku zdecydowanie za mało pokazali. Trzeba będzie pojeździć dłużej i zwiedzić więcej, aby móc wyrobić sobie obiektywną ocenę. Pewnie większosć z Was z czasem zauważy, że nie jest tak źle ;-).

Na dodatek Ekspansja Polska trzeba po prostu spojrzeć obiektywnie – z perspektywy tego co widzieliśmy w podstawie. Dopiero wtedy zauważymy pozytywne zmiany i działania SCSu, mające na celu to by teren Polski w pewnym stopniu i na tyle ile to mozliwe miał polski klimat. Naszym zdaniem twórcy dodatku należycie wywiązali się z zadania jakie przed nimi stało – pokazania polskich dróg jako dużo gorszych niż na zachodzie, a z drugiej strony będących w czasie znacznych przeobrażeń. Chyba nie chcielibyście pokazać Polski za granicą jako kompletnie zniszczonych dróg pełnych absurdów? Jakby wpływało to wtedy na wizerunek naszego kraju? 😉 Wystarczy, że wielu z nich i tak będzie psioczyć na to, jak jeździ się po Polsce w grze. Że drogi wąskie, że kręte, że nie ma gdzie rozpędzić się i wyprzedzać.

My ze swojej strony współczujemy Niemcom, których mapa z GTSa służyła jako podstawa tworzenia mapy do ETS2 i nie została znacznie zmieniona. Oni mają czego zazdrościć! Po kilku godzinach spędzonych na terenach DLC odechciewa się brać zleceń w tamte rejony.

Ci, którzy spodziewali się rewolucji mogą być nieco niezadowoleni. Ci którzy oczekiwali ewolucji – będą usatysfakcjonowani.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 11
  • 5
  • 13 764
  • 456
  • 10 948