SCS Software zdecydowało się udostępnić kilku zaufanym osobom dodatek DLC Going East! Ekspansja Polska do grania i testowania. Mam niewątpliwą przyjemność być wśród nich. Jest to szczególna przyjemność z racji, że dodatek dotyczy naszego kraju.ets2_00056

Nie trzeba Wam – Polakom tłumaczyć (choć obcokrajowca mogłoby to nieźle zdziwić) jak specyficzne są nasze drogi. Większość dróg krajowych jest przecież wąska, kręta i wiedzie przez setki miast i miasteczek. Stan ich nawierzchni należy określić jako zły. Z drugiej strony mamy jednak setki kilometrów dróg w budowie lub przebudowie.

Producenci dodatkuu mieli na prawdę trudne zadanie do wykonania. Musieli pokazać, że siatka dróg w Polsce jest znacznie gorsza niż na zachodzie Europy, a z drugiej strony odwierciedlić zmiany, jakie w tym momencie następują. Co więcej Wy – polscy fani jesteście bardzo wymagającą społecznością, w szczególności jeżeli chodzi o ten dodatek. Wszyscy dobrze wiemy, że nie jest możliwym stworzenie każdego większego polskiego miasta, umieszczenie setek mniejszych miejscowości i tysięcy kilometrów zniszczonych dróg.

Uważam, że SCS Software wykonało na prawdę dobrą pracę. Dużo lepszą niż ja i większość polskich fanów oczekiwaliśmy. Wiele osób myślało, że SCS zrobi Polskę jako kraj pełen nudnych, prostych, szerokich, pozbawionych jakiegokolwiek klimatu autostrad. Już teraz mogę powiedzieć że te osoby były w błędzie. Pomimo, że nie ma kolein, drogi zrobiono tak jak powinny wyglądać. Wąskie, kręte, pełne skrzyżowań. Towary możemy przewozić jedynie między 11 z 16 miast wojewódzkich. Z drugiej jednak strony, przejeżdżać będziemy przez wiele mniejszych miast i miasteczek. Mapa pełna jest charakterystycznych obiektów i miejsc pięknych krajobrazowo. Byłem zszokowany gdy przyszło mi przejechać pod mostem kolejowym w Wandzinie koło Lublina. Nie chcę i nie mogę Wam wszystkiego wyjawiać. Powiem więc jeszcze tylko tyle, że koniecznie będziecie musieli wybrać się na Mazury :-). Nie bądźcie także zdziwieni, gdy nagle wygodna, szeroka droga szybkiego ruchu skończy się, a Wy będziecie zmuszeni objechać ją serpentynami.

Dodatek jest obecnie w fazie beta testów. Jako jedna z osób biorących w nich udział, mogę powiedzieć, że zawiera on mniej bugów niż oczekiwałem. Mam nadzieję, że nagle nie znajdziemy ich zbyt wiele i dodatek zostanie wydany zgodnie z planami lokalnych wydawców – we wrześniu 2013 roku. Mapa jest nieco nierówna. Posiada lepsze i gorsze fragmenty. Mam nadzieję, że my, jako beta testerzy pomożemy SCS wyrównać poziom mapy i dopieścić szczegóły dodatku przed jego premierą.

ets2_00051

Piotrek

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 12
  • 6
  • 13 765
  • 456
  • 10 948