Obecny tydzień jest tygodniem rocznic. Dwa dni temu nasz serwis skończył pięć lat. W dniu dzisiejszym, swoje piąte urodziny obchodzi anglojęzyczny blog twórców gry – http://blog.scssoft.com/.

Z tej oto okazji twórcy gry podsumowali realizowane projekty, a także odrobinkę uchylili rąbka tajemnicy. Zanim napiszemy o temacie głównych – ETS2, zajmijmy się tematami pozostałych projektów – ATS-a i WOTR-u.

American Truck Simulator wciąż powstaje a do jego premiery coraz bliżej. Czy twórcom gry uda się dotrzymać terminu podawanego przez Astragon – niemieckiego wydawcę gry, a więc końcówki listopada 2015 roku? Miejmy nadzieję, że tak, choć twórcy na temat daty premiery wciąż milczą jak zaklęci. SCS Software liczy na przynajmniej umiarkowany sukces brata bliźniaka ETS2. Euro Truck był wielkim sukcesem dla firmy, przekraczającym oczekiwania samych autorów. Pozwolił niemal potroić zespół twórców gry, dzięki czemu możliwe jest teraz równoległe tworzenie dwóch projektów. Ewentualny sukces ATS-a pozwoli na dalsze poszerzenie zespołu, a więc i na zwiększenie tempa budowania Ameryki. Gdy tylko (oby) uda nam się znaleźć chwilę postaramy się podsumować dla Was projekt ATS-a, przedstawić nasze prognozy i udowodnić czemu tereny USA zostaną “skompletowane” szybciej niż (jak wróży branżowy serwis Gry-online.pl) około 2070.

Równolegle trwają prace nad dalszą platformą World of Trucks. To co widzimy w tym momencie jest dość małe. WoTr jest w tym momencie platformą na której możemy publikować screeny z ETS2, oraz dodawać do gry swoje tablice rejestracyjne czy avatar. Od ponad roku trwają jednak prace nad czymś większym. Znacznie większym. Czym konkretnie? Twórcy enigmatycznie definiują to jako głębokie wzbogacenie przez platformę rozgrywki w ETS2 i ATS o funkcje niemożliwe do zrealizowania przy obecnym trybie pojedynczego gracza w ETS2.

O czym konkretnie mówią autorzy? O wirtualnym rynku transportowym? O prawdziwym multiplayerze? A może o czymś zupełnie innym? Trzeba uczciwie przyznać, że w kwestiach gry wieloosobowej – twórcy gry zawsze pozostaną w tyle za autorami nieoficjalnego Multiplayera. W tej sytuacji, gracze mogą nie zaakceptować innego rozwiązania niż otrzymania od twórców oficjalnego, pełnego multiplayera “za jednym zamachem”. Nie wspominając o tym, że multiplayer w dniu premiery (choćby w eksperymentalnej postaci), zapewne byłby gwarantem sukcesu ATSa.

Oba serwisy świętują piąte urodziny. A ETS2 wciąż żyje i końca nie widać. Projekt stał się tak jakby tzw. wiecznie zielonym projektem – gdzie posiadacze zakupują tak jakby produkt bazowy, a następnie otrzymują różne usprawnienia i dodatki zarówno w postaci płatnej jak i darmowej. Jak widać SCS podjęło dobrą decyzję decydując się na taką drogę, zamiast zamknięcia projektu po wydaniu pierwszego rozszerzenia (Jak miało to miejsce w przypadku GTSa czy ETS1). Wszystko wskazuje, że studio jest w dobrej formie i nie zamierza odkładać ETS2 na półkę. ETS2 jest rozszerzany już niemal 3 lata. Przed nami najprawdopodobniej drugie (jeżeli nie trzecie) tyle. Co dodadzą twórcy? Wiadomo że powstaje kolejne mapowe DLC. Uchylono też rąbka tajemnicy dotyczącej najbliższych planów. Panie i Panowie – nadciąga dodatek Cabin Accessories DLC – dodatek zawierający elementy upiększające wnętrze, w tym firanki, proporczyki, gps na szybę itp!

Blog twórców jest w formie, a nasz w agonii. Problemem jest czas i w szczególności motywacja. Gdybyśmy 5 lat temu wiedzieli, że 8.09.2015 roku ETS2 będzie dalej rozbudowywany, ten serwis by nie powstał. Zaproponujecie przeprowadzenie rekrutacji na nowych członków zespołu. Dotychczasowe próby przeprowadzenia takowej dały nam jednoznaczny obraz: stworzenie nowego zespołu to minimum pół roku codziennej pracy z wybranymi osobami. A takiego czasu nie jesteśmy w stanie wysupłać. Utknęliśmy w błędnym kole Co będzie dalej? Śmierć? Agonia? Uzdrowienie? Czas pokaże, ale cudów się nie spodziewajcie. Wszystkich tych, których satysfakcjonuje szybkie otrzymanie rzetelnego tłumaczenia wpisów z blogu SCS Software zapraszamy na prowadzony przez Adriana blog Gry-SCS.pl. Jest to naszym zdaniem, na ten moment najlepiej prowadzony blog o symulatorach SCS Software. Adrian wykonuje tłumaczenia rzetelnie (choć do geniuszu jeszcze nieco brakuje), a przede wszystkim szybko. Wpisy pojawiają się zaledwie kilka godzin po premierze na międzynarodowym profilu. Adrianowi życzymy, aby w swojej inicjatywie wytrzymał przynajmniej 5 lat.

A my? Ot, dopiero dziś zaktualizowaliśmy podstrony z plikami o najświeższą aktualizację gry – 1.20.1.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 181
  • 104
  • 13 934
  • 456
  • 10 948