actrosmp4Raz na miesiąc.  Jest to taka regularność, która ma miejsce w sytuacji gdy dzieje się dużo, a nie można tego zdradzić, lub gdy robione są rzeczy, których nie da się spektakularnie zaprezentować za pomocą screenów. Stąd, mimo że działy się rzeczy ważne, kolejny news pojawił się kolejny raz niemal po miesiącu po swoim poprzedniku. Być może zdziwi was to, że tematykę wydania patcha 1.9 poruszamy dopiero teraz. Wszakże  użytkownicy STEAMa mogli uzyskać styczność z betą tego patcha równe trzy tygodnie temu.

Robiliśmy to z premedytacją. Na STEAMie można było korzystać z otwartej BETY patcha. Bety, a więc wersji która która będzie wymagała przetestowania, zanim dodatek zostanie oficjalnie opublikowany. Celem opublikowania tych bet, było właśnie wnikliwe przetestowanie tego patcha, a nie (wbrew temu co myśli olbrzymia ilość internautów) umożliwienie wcześniejszego pogrania w nową wersję gry. Podstawową zasadą testów jest to, że TRZEBA je przeprowadzać na “czystej” wersji gry, a więc nie ma mowy o używaniu żądnych modów w czasie testów. Olbrzymia ilość osób o tym zapominała i raportowała błędy, które jak się okazało były powodowane przez użycie modów, dodając pracownikom SCS pracy, która tak na prawdę była bezcelowa. My zdecydowaliśmy się nie włączać w ten destruktywny trend, dlatego informacji o betach nie publikowaliśmy. Wyszliśmy z założenia, że każdy kto na prawdę chce testować, ten drogę do testów i raportowania błędów

Jednocześnie wszystkich użytkowników modów prosimy o cierpliwość. renaultCzęść z nich może być niekompatybilna z wersją 1.9 – w szczególności mapy oraz mody związane z fizyką (w tym z pogodą) mogą nie działać poprawnie. Dlatego w tej sytuacji należy poczekać aż ich autorzy opublikują wersje kompatybilne z nowym patchem. Wersja ProMods kompatybilna z 1.9 powinna wyjść jeszcze dziś.

Na podstronie dedykowanej patchom i aktualizacjom znajdziecie linki do pobrania patcha oraz pełną listę zmian jakie on wprowadza. Główną, choć nie jedyną, zmianą niesioną przez patch 1.9 jest całkowicie nowy system sztucznej inteligencji ruchu drogowego. Wprowadzono między innymi także nowy dźwięk V8 dla Scanii R i Scanii Streamline. To jak zmieniła się “inteligencja” ruchu ulicznego możecie zobaczyć oglądając załączony do newsa filmik.

W dniu dzisiejszym spełnione zostało także marzenie wielu z Was. SCS Software (co prawda w nieco zawoalowany sposób) potwierdziło uzyskanie jedynej brakującej licencji – licencji Mercedesa! A to oznacza, że nie tylko dotychczasowy Majestic zmieni się w Mercedesa Actrosa MP3, lecz powstanie także upragniony przez wielu z was model Mercedesa MP4. Za wcześnie jeszcze jednak by mówić o tym kiedy to nastąpi. Najprawdopodobniej prace nad tym modelem są dopiero we wczesnej fazie. Miała też miejsce sesja nagraniowa dźwięków tej ciężarówki. Podobna sesja miała miejsce w przypadku Renault T, jednak jak na razie nic nie wiadomo aby model tej ciężarówki był tworzony na potrzeby gry. Być może twórcy gry po prostu skorzystali z okazji do nagrania. Zdjęcia z obu tych sesji dołączamy do newsa.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 161
  • 95
  • 13 914
  • 456
  • 10 948