Mamy dla Was dużą dawkę screenów. Postaramy się ją przepleść dawką ważnych i interesujących informacji. Przeczytacie o Oslo, Orebro i tym, czym naprawdę są testy!

Każdy wpis opublikowany przez autorów gry na międzynarodowym blogu, natychmiast rodzi presję ze strony użytkowników na news na naszym blogu, wyrażaną niezliczonymi komentarzami i mailami. My natomiast uparcie przypominamy, że jesteśmy portalem bazującym na blogu SCS Software, lecz mimo wszystko portalem autorskim. News u  Czechów nie musi równać się newsowi u nas. Tym bardziej, że my wolimy popełniać nieco dłuższe wpisy. Zgodnie z wieloma komentarzami, które przeczytaliśmy, i tak zdaje się, że wielu z Was bardzo dobrze radzi sobie z mową Szekspira.

Wróćmy jednak do poważnych treści merytorycznych. Jak widzicie, wpis ten nasyciliśmy obrazkami, których znajdziecie tutaj aż 15! Przedstawiają one tereny miast – norweskiego Oslo (pierwsze 10) oraz szwedzkiego Orebro. Jak zapowiadają twórcy gry – to nie koniec materiałów które zobaczymy. Planują oni w najbliższym czasie pokazać nam kolejne smaczki nowych terenów, zachowując przy tym umiar, coby zachować najważniejsze do odkrycia przez graczy po premierze.

A smaczków nie brakuje – jak przyznaje założyciel portalu – Piotrek, który ma przyjemność w tym momencie testować dodatek. Jest przy tym objęty tajemnicą, a więc nie może cichaczem wyprowadzać żadnych informacji czy obrazków. I bardzo dobrze, bo nie ma sensu uchylać rąbka tajemnicy zbyt szeroko i psuć Wam przyjemności samodzielnego eksplorowania.

Jako iż w poprzednim wpisie pisaliśmy o poszukiwaniu testerów, czujemy się w obowiązku obalić związane z tym mity. Prawdziwe testy nie polegają na udostępnieniu graczom produktu aby sobie pograli i wyrazili swoją opinię. Testy to tak na prawdę ciężka i mozolna praca. Przykładowo, w przypadku dodatku Going East – Ekspansja Polska, w pewnym momencie Piotrek wraz z 4 innymi osobami musieli… sprawdzić wszystkie przydrożne drzewa na terenie dodatku, pod kątem istnienia modelu zderzeń (czy nie ma możliwości przejechania przez nie na wylot). Podobnie mozolne zadania są wykonywane, m.in. przez Piotrka w przypadku DLC Skandynawia.

Testerem nowego dodatku czy nowej gry nie można zostać tak prosto z mostu. Chyba, że rozpoczynając pracę dla twórców gry, co wiąże się też z przeprowadzką do Pragi. Inni, chcący testować muszą przejść długą i ciężką drogę budowania swojej “marki” i zaufania”. A to wiedzie przez współpracę z firmą, aktywność w społeczności, czy aktywne raportowanie błędów z open bet. Piotrkowi zbudowanie odpowiedniego poziomu zaufania zajęło ponad dwa lata.

Przejdźmy jednak do zawartości screenów. Przedstawiają one jak mówiliśmy dwa miasta – Oslo i Orebro. Oslo będzie jedną z największych, jeżeli nie największą stworzoną do tej pory lokacją na potrzeby Euro Truck Simulator 2. Miasta składające się z 3-4 dróg, o uderzająco podobnym kształcie odchodzą do lamusa. W Skandynawii każde miasto będzie zupełnie inne. Po raz pierwszy budynki mieszkalne nie będą obiektami które widzimy na drugim czy trzecim planie. Wspomniane Oslo będzie składać się z kilku części, między którymi może nas czekać kilkudziesięciokilometrowa przejażdżka. Dodatkowo wprawne oko, na screenach zauważy wiele różnych “smaczków”.

Wielu z Was, w przeciwieństwie do obcokrajowców, było rozczarowanych tym, że na prezentowanej niedawno mapie znajduje się tylko 19 lokalizacji. Nie zwróciliście uwagi na drogi, które sprawiały wrażenie prowadzących donikąd. Prezentując mapę, między wierszami zawarliśmy pewną sugestię. Mapa przedstawia tak na prawdę miejsca, gdzie będziemy mogli wybudować garaż i umieścić siedzibę naszej firmy. Będzie jeszcze kilka innych lokacji o charakterze miejskim, pełniących różne funkcje, w których jednak nie będziecie mogli umieścić garażu. Aby jednak nie psuć niespodzianki, będziemy milczeć dopóki deweloperzy gry sami o nich nie wspomną 🙂
Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 89
  • 38
  • 16 603
  • 456
  • 10 948