Twórcy gry obdarzyli nas kolejnym filmem – tym razem na pierwszym planie są krajobrazy z ETS2. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Wam, krótką analizę tego, co w tym filmiku możemy  ujrzeć.

Film nie przedstawia żadnego konkretnego punktu na mapie. Są to miejsca wybrane z całego obszaru, który będzie dostępny w nowym symulatorze. Wędrówkę rozpoczynamy w… szkockim gospodarstwie 🙂 Widzimy pasące się krowy na pastwiskach rozdzielonych charakterystycznymi kamiennymi murkami, które są nieodłącznym elementem brytyjskiego krajobrazu. Można powiedzieć – mała rzecz a cieszy. Właśnie takie elementy dodają wielkiego uroku mapie i dzięki nim mapa staje się ciekawsza, bardziej urozmaicona. Kolejno na tapetę trafiają dwa brytyjskie mosty: Humber Brigde oraz Severn Brigde. Oba te mosty widzieliśmy już na wcześniejszych screenach, ale trzeba jeszcze raz oddać, że są one odwzorowane bardzo dokładnie i są wierną kopią realnych odpowiedników.

Przenosimy się nieco na południe – do portu w Dover. Z tego co widać, to sam model portu został wykorzystany ze dodatku do pierwszej edycji ETS – Ekspansji Wielka Brytania. To nas nie martwi, gdyż port także jest bardzo dobrze odzwierciedlony. Na nas osobiście wielkie wrażenie zrobił klif. Tekstura na nim jest bardzo dobrze zrobiona i podobnie jak w rzeczywistym świecie widok białej skały będzie nas witał bezpośrednio po wyjeździe z promu.

Z Dover przepływamy na kontynentalną część Europy i zwiedzamy także dobrze nam znany port Felison w mieście IJmunden. Stąd także będziemy mogli się dostać do Wielkiej Brytanii. Ten port także już kiedyś mieliśmy okazję zobaczyć i tutaj też brawa dla twórców, bo jest on odwzorowany z należytą precyzją.

Kolejnym przystankiem w naszej podróży są dwa miasta niemieckie – Hamburg i Monachium. Ich identyfikacja była łatwa, gdyż nie różnią się one praktycznie niczym od tych z gry German Truck Simulator. Od dawna było wiadome, że ta część mapy nie będzie specjalnie przebudowana poza dodaniem kilku dróg i autostrad. Miasta te wyglądają przyzwoicie choć według nas brakuje typowej infrastruktury miejskiej jak węzły, bardziej rozbudowane skrzyżowania czy ronda. Ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Na kolejnym ujęciu przechodzimy przez kładkę nad autostradą w Czechach, wspinamy się na szczyt wysokiego drzewa, przelatujemy nad niemiecką autostradą oraz tunelem Ardberg w Austrii. Na tym nie skupiamy większej uwagi bo są to krótkie migawki przedstawiające detale, które będą stanowić o sile tego symulatora.

Kolejne dwie sceny były dla Nas najtrudniejsze do rozszyfrowania. Według nas jest to autostrada brenneńska. Wiadukt, który widzimy prawdopodobnie znajduje się po stronie austriackiej niedaleko granicy. Może komuś z Was przypomina on jakieś charakterystyczne miejsce w Europie ? W każdym bądź razie krajobraz górski robi duże wrażenie.

Na samym końcu widzimy drogowskaz włoski. Bardzo dobrze odwzorowany w pełni przypominający realny. Oby w każdym kraju drogowskazy także stały na tak wysokim poziomie. Film kończy się krótkim ujęciem przedstawiającym nadjeżdżające samochody w nocy podczas burzy. Tu także wielki plus za odwzorowanie pogody i przyciemnieniem nocy w stosunku do ostatnich pozycji studia SCS.

Mimo, że pokazano nam wszystko co już kiedyś widzieliśmy jesteśmy zadowoleni bo utwierdza nas to w przekonaniu że ETS2 będzie tym przełomem w świecie symulatorów i warto na niego czekać nawet ten miesiąc dłużej. Czekamy na kolejne info od twórców w imię zasady: jak powiedziało się A to należy także powiedzieć B.

Ps. SCS bawi aktualnie na zlocie w Niemczech… Niestety tydzień wcześniej nie było ich w Opolu, gdzie sprawy ETS2 w ogóle nie podejmowano. A szkoda, ponieważ łącząc siły nasze, SCSu i CD Projekt można było wykręcić tam epicką imprezkę.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 25
  • 11
  • 13 778
  • 456
  • 10 948