Euro Truck Simulator 2 właśnie zgarnął tytuł najlepszego symulatora roku przyznawaną przez serwis PCGamer.com. Nic więc dziwnego, że SCS mocno pracuje nad dalszą rozbudową tytułu. Nie jest to jednak jedyny kierunek działań czeskiego studia. Dziś skupimy się na kierunkach “pobocznych”.

SCS Software ogłosiło niedawno o zakupie trzech domen. Sugerują one iż trzy najbliższe projekty będą miały nazwy: World of Trucks, Euro Coach Simulator oraz American Truck Simulator.

Gołębie ćwierkają iż projekt World of Trucks miałby być czymś w rodzaju MMO (Massively multiplayer online game) z ciężarówkami w roli głównej. Skoro ćwierkają, to trudno temu zaprzeczyć ;-). Musimy jednak przyznać, że sami się już zgubiliśmy czym dokładniej miałby być WOT. Grą tylko i wyłącznie przeglądarkową? Systemem Virtual Spedition połączonym z grą? My obstawiamy trzecią opcję. Naszym zdaniem SCS zdecydowało się pójść w tę samą stronę w jaką poszło w przypadku STDS, z tym że na nieco większa skalę. Gra zostałaby więc połączona z profilem online. Co konkretnie gracz mógłby na tym zyskać? Tego jeszcze nie wiemy. Obiecujemy jednak, że postaramy się jak najszybciej dowiedzieć :-).

Drugim z wymienianych przez SCS tytułów jest Euro Coach Simulator. Słowem – kluczem jest w tym przypadku słowo “Coach” oznaczające autokar, a nie autobus! W grę będą wchodziły więc połączenia międzymiastowe i międzynarodowe. W takiej sytuacji trudno więc oczekiwać aby gra dostała swój nowy, unikalny, wirtualny świat. Prawdopodobnie gra będzie nakładką na ETS2, działającą na dość prostej zasadzie. Posiadając ETS2 będzie można kupić taniej ECS, w którym będziemy mogli przemierzać specjalnie przystosowany świat, znany z ETS2 autokarem. Oczywiście pewne zmiany na mapie będą musiały nastąpić ;-). Czy ECS będzie dostępny dla osób, które nie posiadają ETS2? Tego jeszcze nie wiadomo.

Trzecim z wymienionych projektów jest American Truck Simulator. Naszym zdaniem SCS jeszcze nie rozpoczęło nad nim poważnych prac. Ten tytuł najprawdopodobniej powstanie, ale naszym zdaniem, dopiero za kilka lat. Uważamy, że SCS pracuje teraz nad innym tytułem.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 89
  • 38
  • 16 603
  • 456
  • 10 948