5Domyślamy się, że większość z Was liczyłaby na to, że w tym wpisie poinformujemy o premierze aktualizacji 1.9. Niestety, musimy was zawieść. Premiera ta jeszcze nie miała miejsca, ani jej data nie jest znana. Prace w studiu idą wielotorowo. W ciągu ostatnich dwóch tygodni miały miejsce dwie sesje nagrywania dźwięków – nowego Volvo FH 16 z silnikiem Euro 6 oraz Scanii R580 z silnikiem V8 w wersji holownika.

Pozwolimy sobie zacząć od sesji nagraniowych.  W ciągu ostatnich dwóch tygodni miały miejsce dwie – obie udało się zorganizować dość spontanicznie. W jednej z nich miał przyjemność uczestniczyć nasz redaktor naczelny. W niedzielę 9 tego lutego nagrywano  Scanię R580 – holownik z silnikiem V8. Kluczem do sprawy przyczyny nagrań jest silnik, a nie przeznaczenie pojazdu. SCS nie planuje bowiem w tym momencie stworzenia jakiegokolwiek symulatora/ dodatku związanego z holownikami. Druga sesja – 414 lutego obejmowała najnowsze  Volvo FH 16 z silnikiem Euro 6. Także i w tym przypadku głównym powodem sesji nagraniowej były dźwięki. Jak dobrze wiemy, model tej ciężarówki jest już umieszczony w grze. Twórcy gry doszli jednak do wniosku, iż warto nagrać dźwięki także dla silnika Euro 6, gdyż rzekomo ma on być odmienny od dźwięków silnika Euro 5. To w tej sesji uczestniczył nasz redaktor naczelny. Jak sam twierdzi taka sesja to dużo frajdy i pozytywnej energii. A przy okazji pożyteczna rzecz dla samej gry. Na obrobienie i ewentualne wykorzystanie dźwięków w grze przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Raczej nie należy się ich spodziewać w patchu 1.9.

3A skoro już mówimy o patchu 1.9, to nie sposób ustosunkować się do powracających jak bumerang pytań o o datę jego premiery. Odpowiemy tak: Fizyka i sztuczna inteligencja mają to do siebie, że naprawienie jednego błędu zwykle powoduje pojawieniem się dwóch kolejnych. Ofiarą tego pada właśnie patch 1.9. Błędem SCSu okazało się napisanie pod koniec stycznia iż patch 1.9 jest blisko. Faktem jest, że wtedy wszystko na to wskazywało – patch był w zaawansowanej fazie testów. Jak się jednak okazuje wszystko może się zmienić – testerzy znaleźli dużo różnej maści błędów i niedociągnięć, w związku z czym wciąż wprowadzane są kolejne poprawki techniczne. Dotyczą w coraz większym stopniu coraz mniejszych detali.

Rezultaty prac możemy ocenić tak – różnicę w AI zauważy raczej każdy. Różnicę w fizyce – niewielu. Zaryzykujemy stwierdzenie, że zauważą je tylko długoletni miłośnicy gatunku, posiadające spore doświadczenie w podróżowaniu realnymi ciężarówkami. A i tak część z nich dalej będzie upierała się, że coś jest nierealistyczne. Data premiery patcha nie jest jeszcze znana. Odpowiedzcie sobie sami, czy chcecie patch szybciej, czy patch – lepszy.

Przy okazji pragniemy poinformować, 2że wprowadziliśmy niewielkie zmiany personalne na naszym forum. _PMA został awansowany na administratora i przejmie część obowiązków Piotrka. Natomiast Pietrex oraz Kru129 zostali moderatorami na okres próbny. Rozważamy wprowadzenie dwóch zmian technicznych które zmniejszą obciążenie naszego serwera. Zastanawiamy się nad uczynieniem naszego forum – forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Drugą zmianą techniczną byłoby automatyczne kasowanie kont użytkowników, którzy nie napisali żadnego postu – pół roku po ich rejestracji na forum.

1Korzystając z okazji chcemy Was poinformować o ciekawym wydarzeniu które będzie miało miejsce w niedzielę 23.02.2014 roku o godzinie 20:00. Będzie to transmisja z testów wersji alfa fanowskiego projektu – Multiplayera do Euro Truck Simulator 2. Transmisja będzie prowadzona za pomocą platformy Twitch.tv, w języku angielskim. Będziecie mogli zadawać w jej trakcie pytania. Abyście nie powtarzali w kółko pytań np. o datę premiery polecamy zapoznać się wcześniej ze oficjalną stroną http://ets2mp.com i oficjalnym profilem Facebook projektu: http://facebook.com/ets2mpofficial. Dokładny link to kanału na którym będzie przeprowadzona transmisja podamy na około pół godziny przed jej rozpoczęciem. Do zobaczenia w niedzielę o 20tej!

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 14
  • 9
  • 13 722
  • 456
  • 10 948