Wow, tego chyba nikt się nie spodziewał! Do Euro Truck Simulator 2, już wkrótce mają wkroczyć Ciężkie Ładunki, czyli… OVERWEIGHTY! 🙂 Dlaczego to aż tak niespodziewane?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest banalnie prosta. W zaprezentowanym na przełomie roku filmie, o którym pisaliśmy tutaj,  czeskie studio SCS Software zasugerowało nam iż pracują nad… oversizami, a więc ponadgabarytami, które mają ponadstandardowe wymiary, ale wcale nie muszą być nadmiernie ciężkie. Overweighty natomiast w filmiku się nie pojawiły. Nie wykluczone jednak, że swoją premierę będą miały jako pierwsze!

Przez ostatnie parę lat, studio poświęcało sporą ilość czasu na ulepszanie i dostrajanie fizyki ciężarówek i naczep oraz symulację układu napędowego. Pozwoliło to na wykorzystanie możliwości i  stworzenie nowych funkcjonalności oraz “obiektów”, które studio prezentuje od ostatniej zimy.

Jak przekazało studio – Ciężkie Ładunki – czyli Overweighty, w pierwszej kolejności pojawią się w ETS2, co oznacza że w dalszej kolejności będziemy mogli spodziewać się ich także w American Truck Simulator. Doświadczenia z jazdy z ponad 50-tonowymi ładunkami, są znacznie odmienne od tych które mieliście jeżdżąc ze standardowymi zleceniami. Dlatego też studio, obok ciężkich obiektów na naczepach przygotowuje specjalne, potężne podwozia ciężarówek (np. 8×4 – o którym wspominaliśmy przy analizie filmiku podlinkowanej na początku wpisu), a także nowe, dedykowane modele naczep posiadające skrętne osie!

Data premiery ładunków ani forma ich wydania nie są jeszcze znane.

Wychodzi więc na to, że przed nami Overweighty, Oversizy. Do szczęścia brakuje więc już tylko podwójnych naczep i BDFów/Rigidsów.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 12
  • 21 130
  • 456
  • 10 948