W ostatnim naszym poście zawarliśmy dwa wideo wywiady z prezesem twórców Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator. Jednym z poruszanych w nich tematów były funkcje sieciowe w ETS2 oraz platforma World of Trucks. Dziś przyjrzymy się tym tematom.

 

Na  początek przypomnijmy czym jak do tej pory jest WorldOfTrucks. Na ten moment WoTr jest platformą, za pomocą której możecie umieścić w ETS2 swój własny avatar, lub stworzyć własną, spersonalizowaną, tablicę rejestracyjną. Można tam też publikować własne screeny z gry i poddawać je pod ocenę społeczności. Brzmi to dość skromnie i tak rzeczywiście jest.

Czy twórcy na tym poprzestali? Wszakże od miesięy nie pojawiały się żadne nowe informacje na temat platformy. Okazuje się jednak, że twórcy, przez ten czas pracowali w ukryciu. Trwały prace nad integracją kodu sieciowego, programowaniem serwerów a także tworzeniem podstaw ekonomii. A to wszystko by… postawić krok milowy w historii platformy!

Pamiętacie ubiegłoroczny Event na World of Trucks, dzięki któremu mogliście zdobyć unikalny zestaw malowań dla ciężarówek?  Zdaje się, że rozbudził on

apetyt twórców związany z uprzyjemnianiem rozgrywki ETS2 przez plaformę WOTR. Jak się okazuje, twórcy zamierzają w kierunku… VS/VTC (Virtual Spedition/ Virtual Trucking Companies).

Pierwszym krokiem w tym kierunku mają być Zlecenia Online – “kontrakty”, które gracz będzie zawierał bezpośrednio przez platformę World of Trucks,

a następnie wykonywał w grze. W obecnie przygotowywanej formie będzie to rodzaj miksu pomiędzy Szybkimi zleceniami a wbudowanym w grę Rynkiem Przesyłek. Funkcnonalność ta będzie działała ze wszystkimi ciężarówkami wbudowanymi w grze. Nie jesteśmy (jako serwis) do końca pewni, jak to będzie działało z modami.

Wykonywanie zleceń będzie też miało bezpośrednie przełożenie na rozwój kariery gracza w ETS2 – punkty doświadczenia i pieniądze zarobione w czasie dostaw będą doliczane do konta gracza. Nie możemy doczekać się przetestowania nowych funkcjonalności platformy WorldOfTrucks. Obawiamy się jednak, że do

pełnej symulacji VTC jeszcze długa droga. Jak na razie twórcy nie wspomnieli nic o możliwości zakładania firm przez WoTr, ani też o “aukcjach” frachtów.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 99
  • 45
  • 16 613
  • 456
  • 10 948