Witajcie. Zgodnie z wcześniejszą deklaracją oraz tykającym zegarem umieszczamy ważną informację. Jest nią oficjalne oświadczenie jakie wystosował do fanów pan Pavel Sebor, dyrektor studia SCS Software. Zapraszamy do lektury. Choć bardzo długa, na pewno da wam odpowiedź na wiele nurtujących was pytań.

“Drodzy przyjaciele symulatorów ciężarówek.

Mam dla was informację na temat wydania Euro Truck Simulator 2: Wreszcie jesteśmy w stanie potwierdzić konkretną datę wydania. Ta dobra informacja, może się jednak mieszać z odrobiną rozczarowania, szczególnie dla mniej cierpliwych z was.

Pracujemy nad grą od niemal dwóch lat, trzymając się przysłowiowego planowania „wyjdzie, kiedy będzie zrobione”. Teraz jesteśmy wreszcie pewni, że poziom „wystarczająco dobry by być dumnym z osiągnięcia” jest bardzo bliski.

Ustaliliśmy termin wydania gry na pierwszy tydzień sierpnia 2012.

Jesteśmy świadomi, że czekanie przez kolejne niemal pół roku, to dla większości z Was bardzo długo. Ani razu do tej pory, nie ogłaszaliśmy oficjalnie daty premiery gry. Część z naszych dystrybutorów starała się jednak działać w oparciu o daty będące ich spekulacjami, pobudzając wasze nadzieje na wcześniejszą premierę.

Poświęcenie 30 miesięcy na stworzenie gry to ciężka decyzja do podjęcia. Jest to wystawienie na próbę cierpliwości waszej – fanów naszych gier, jest to testowanie cierpliwości naszych dystrybutorów i niewątpliwie jest to testowanie zaangażowania naszego zespołu deweloperskiego. Mimo wszystko jesteśmy pewni, że to właściwa decyzja. Potrzebowaliśmy wystarczająco czasu na przebudowanie silnika graficznego, u jego podstaw oraz na stworzenie z jego pomocą fajnych, widocznych efektów. Potrzebowaliśmy czasu na zbudowanie pełnych detali modeli 3d,  by wypełnić nimi wirtualny świat. Potrzeba było też znacznego wysiłku i czasu, na nawiązanie kontaktów biznesowych, które pozwoliłyby wznieść nasze gry na nowy poziom. Poddanie się presji czasu skutkowałoby koniecznością pójścia na zbyt wiele kompromisów. A mamy przecież tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

Euro Truck Simulator 2 przyniesie ogromny przełom w porównaniu do naszych poprzednich gier. Będzie on jednak „tylko” ważnym kamieniem milowym, na długiej i trudnej ścieżce jaką mamy przed sobą. Istnieje bardzo wiele fajnych funkcji, które chcielibyśmy dodać, jednak wiele z nich będzie musiało poczekać na kolejną grę lub gry. Nasza lista życzeń jest bardzo długa, a wy wciąż pomagacie nam ją rozwijać. Byłoby to naszym wymarzonym scenariuszem, być w stanie umieścić je wszystkie w jednej grze – zmiany pór roku, miasta obfitujące w mieszkańców, możliwość kierowania innymi dużymi pojazdami, możliwość wysiadania z kabiny i zwiedzania świata pieszo, model zniszczeń, realne marki wszystkiego czego tylko się da, ładowanie i rozładowywanie naczep, multiplayer, odwzorowanie Europy od Półwyspu Iberyjskiego po Ural, od koła polarnego po Azję Mniejszą, następnie wykraczając poza granice Europy do obu Ameryk, Afryki, Azji i Australii. Można by długo wymieniać. Euro Truck Simulator 2, powinien być ważnym krokiem w kierunku celu jakim jest „totalny” symulator ciężarówki, choć tylko pierwszym krokiem. Z waszą ciągłą pomocą i wsparciem, chcemy, poza wydaniem gry, kontynuować wysiłek i  osiągać kolejne cele w kolejnych latach.

Wielu z was może zapytać, dlaczego to zajmuje tak długo i dlaczego nie jesteśmy w stanie spełnić większej ilości waszych życzeń, czemu nie odwzorowujemy większej ilości europejskich krajów. Odpowiedź jest taka sama, jak zawsze wspominano. Symulatory ciężarówek są dalekie od bycia mainstreamowymi tytułami (popularnymi, powszechnymi, robionymi przez dużą wytwórnię, z olbrzymim budżetem) i ograniczona sprzedaż naszych poprzednich tytułów, pozwala tylko na posiadanie małego zespołu deweloperskiego. W przypadku ETS2 zrobiliśmy śmiały krok w celu rozwoju naszego zespołu, powiększając go z 5-7 osób do ponad 10, jednak w porównaniu do producentów gier samochodowych klasy AAA (największych produkcji o wielomilionowym budżecie, z setkami osób na liście płac) jesteśmy malutcy. Próbujemy uderzać wyżej niż możemy, umieszczając tak dużo zawartości i funkcji, jakie jesteśmy  w stanie fizycznie wytworzyć. Aby jednak tworzyć jeszcze więcej, musimy opierać się na zyskach  jakie, mamy nadzieję, przyniesie sprzedaż naszych przyszłych gier. Jeżeli chcesz więcej funkcji, większego świata, większej ilości pojazdów w grach, jedyne co mogę powiedzieć to: Jeżeli uważasz że warto grać w nasze gry, przemyśl kupno ich. Polecenie ich kolegom, też nie zaszkodzi.

Wasze oczekiwanie na coś nowego  od SCS Software, wcale nie będzie musiało trwać całe pół roku. Jak zauważyliście w przypadku Trucks and Trailers, aktualnie wewnątrz SCS Software istnieją dwa wewnętrzne zespoły, pracujące równolegle. Podczas gdy nasz większy zespół haruje nad naszym wielkim dziełem – Euro Truck Simulator 2, mniejszy wykorzystuje zalety, jakie niosą nowe możliwości wynikające z naszej współpracy z branżą motoryzacyjną. Już bardzo niedługo, możecie oczekiwać informacji o ekscytującym projekcie, nad którym pracujemy, projekcie który powinien wyjść, jeszcze zanim ETS2 trafi do sklepów. Te mniejsze projekty, w znacznym stopniu przyczyniają się do realizacji marzenia o „totalnym” symulatorze ciężarówki i choć zasługują one na oddzielną uwagę, mamy nadzieję, że zrozumiecie, że nie opóźniają one naszych prac nad ETS2, a wręcz przeciwnie – pomagają nam finansować jego rozwój i poszerzać listę funkcji i możliwości, jakie będzie zawierać gra.

Prosimy zachowajcie swoją cierpliwość, pozostańcie nam wierni, mając oczy i umysły otwarte na nowe informacje od SCS Software. Aby choć trochę uprzyjemnić wam te długie oczekiwanie, będziemy informować jeszcze więcej, dodając więcej obrazków i filmów przedstawiających to nad czym pracujemy.

Z poważaniem

Pavel Sebor

Dyrektor SCS Software”

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 113
  • 53
  • 16 627
  • 456
  • 10 948