Wiadomość o tym iż Piotrek uczestniczy w betatestach gry w siedzibie SCS Software spotkała się z bardzo dużym odzewem z Waszej strony. Był to jednak przede wszystkim odzew: Piotrek zasugeruj im…, Piotrek zapytaj ich… . Dziś więc ponownie o beta testach gry,  wraz ze screenami z testów pochodzącymi.

m_act1Dwa tygodnie temu studio SCS Software opublikowało screen z Bug Tracka – programu do zgłaszania i zarządzana błędami. Na wielu z Was padł blady strach po przyjrzeniu się napisowi “Widok zagadnień 1-80/1725”. Wielu z Was pomyślało, że to właśnie tyle błędów pozostało do rozwiązania twórcom gry.

Pragniemy uspokoić. 1725 to liczba wszystkich wpisów w systemie, dotyczących Euro Truck Simulator 2. m_act2Wpisy nie oznaczają od razu błędów. W systemie Bug Track istnieją dwie kategorie wpisów nie związane z błędami – Feedback (wsparcie) oraz feature (funkcja).

r_prem1W przypadku opcji Feedback osoba raportująca prosi inną osobę o wsparcie w tworzeniu lub modyfikowaniu czegoś. Feature oznacza natomiast wpis w którym sugeruje się zrobienie czegoś, czyli dodanie jakiegoś nowego elementu do gry.

Jeżeli chodzi zaś o same błędy. Większość z nich jest błaha. Wielokrotnie polegają one na eliminacji prostych błędów z mapy. Są to na przykład trawa na drodze, czy drzewa zasłaniające znak tak, że go nie widać. Eliminacja każdego z nich to zwykle kilka – kilkanaście minut. Są też jednak błędy, nad którymi praca trwa i po trzy dni. Do systemu wprowadzany jest także każdy CRASH – czyli wyłączenie się gry.

Do systemu wprowadzany jest także każdy CRASH – czyli wyłączenie się gry. r_prem2Aktualnie baza bug tracka liczy niewiele ponad 1900 wpisów. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 14 dni pojawiło się niemal dwieście nowych wpisów. Sytuacja nie wygląda jednak tak źle.  75 procent z tych błędów została już już rozwiązana i zamknięta. Zaledwie 5 procent wszystkich wpisów, to wpisy którymi nikt się jeszcze nie zajął. Możecie więc być pewni – prace nad debugowaniem i przygotowywaniem ostatecznej wersji gry cały czas intensywnie trwają.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 114
  • 54
  • 16 628
  • 456
  • 10 948