Nim jeszcze opadł kurz po premierze dodatku Road to the Black Sea, a czeskie  studio SCS Software określiło kierunek kolejnego dodatku! Panie i Panowie, pora pakować się na słoneczny Półwysep Iberyjski!

Kolejnym dodatkiem będzie Euro Truck Simulator 2: Iberia! Spekulowało się o tym od dawna, szef studia – Pavel Sebor napomknął o tym w jednym z wywiadów. Finalne potwierdzenie nastąpiło w około świątecznym video-streamie studia. Wtedy pojawił się także oficjalna karta Steam produktu

Bardzo cieszy nas wybór tego kierunku! Nareszcie będziemy mogli odwiedzić te spalone słońcem obszary, o które gracze dopominali się od lat. Będzie to też pewna odmiana – ostatnie dwa DLC rozszerzały mapę na wschód, mając pośrodku najstarsze DLC – Going East Ekspansja Polska.

Cieszycie się z wyboru kierunku na dodatek? My tak, ale w głowie rodzą nam się pytania. Czy SCS Software zrobi to wystarczająco rzetelnie? Czy dostaniemy dobrze zrobioną siatkę dróg zarówno Hiszpanii jak i Portugalii ? Czy też będą jakieś dziury/ niedoróbki? Co z wyspami? Czy dodadzą choćby Majorkę? Czy uwzględnią Gibraltar i Andorę? Odpowiedzi zapewne przyjdą z czasem Jest też jedna rzecz która bardzo nas zastanawia – bardzo wczesne ogłoszenie kolejnego dodatku. W przypadku DLC mapowych, które w ostatnich latach pojawiały się regularnie na przełomie listopada i grudnia, pierwsze informacje o nowym DLC pojawiały się zwykle pomiędzy marcem a majem. Czyżby oznaczało to premierę DLC Iberia we wcześniej niż w ostatnich tygodniach roku?
Nie wiemy jak Wy, ale my mamy nadzieję, że premiera będzie podobnie jak w poprzednich latach. Wcześniej nie znaczyłoby lepiej. Studio się rozrasta, pracownicy nabywają doświadczenia. Premiera po 12 miesiącach przy większym studiu = lepiej dopieszczony dodatek. My preferujemy to niż premierę miesiąc czy dwa wcześniej! 
Oficjalnie przyczyną wcześniejszego ogłoszenia dodatku są potrzeby marketingowe. Myślimy jednak że prawdziwym fanom nie wyszłoby to na zdrowie. Wyobraźcie sobie 2 wpisy miesięcznie o dodatku + ofensywę screenów, filmów i streamów przed premierą. Czy dodatek będzie miał wtedy dla Was jeszcze jakieś tajemnice czy smaczki? Czy też pokonując pierwszy raz samodzielnie wirtualne trasy nie będziecie powtarzać: To już widziałem…, to było w streamie…,  to było na screenach… ?

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 10
  • 13 723
  • 456
  • 10 948