Niedawno pojawiłą się kolejna aktualizacja gry – 1.13.3.  Co może was zdziwić, nie zawiera ona w sobie ciężarówki DAF XF Euro 6. Co na pewno zdziwi was dużo bardziej – jest to w stu procentach zgodne z pierwotnym planem.

Podstawowym ulepszeniem jakie niesie za sobą aktualizacja jest system osiągnięć, jakie gracze mogą zdobywać, korzystając z platformy STEAM. Niby to drobnostka, lecz w praktyce jest to rzecz o którą prosiło bardzo wielu graczy. Listę osiągnięć możliwych do zdobycia, wraz z opisami znajdziecie TUTAJ. Aby korzystać z osiągnięć, musicie mieć grę aktywowaną na platformie STEAM. Każdy posiadacz legalnej kopii gry, może aktywować ją na STEAMIE za darmo. Wystarczy kilka kliknięć.

Aktualizacja 1.13.3 zawiera ponadto:

 • Dodanie możliwości anulowania przypisania klawiszy/przycisków/osi w opcjach gry
 • Dodanie możliwości ustawienia skali zmiany tempomatu
 • Ograniczenie prędkości tempomatu dostosowane do ograniczenia prędkości dla ciężarówek (jeżeli włączone)
 • Szybkie wczytywanie i szybki zapis
 • Możliwość przypisania do klawiatury przycisków do zwiększania i zmniejszania głośności radia.
 • Poprawione ograniczenia prędkości dla kilku krajów (Belgia, Francja, Polska, Słowacja)
 • Poprawione generowanie tablic rejestracyjnych dla kilku miast (Graz, Klagenfurt, Ostrawa)

Aktualizację możecie pobrać z naszej podstrony. Co oczywiste, osoby nie korzystające ze STEAMa, nie będą mogły korzystać z systemu osiągnięć. Tak więc użyteczność aktualizacji będzie dla nich mocno ograniczona. Aktualizacja nie zawiera w sobie ciężarówki DAF XF Euro 6. Jest to w stu procentach zgodne z planem. Zgodnie z tym o czym informowało SCS Software, aktualizacja 1.13. Miała się ogniskować wokół osiągnięć STEAM, a nie wokół nowej ciężarówki. Tutaj plan został zrealizowany. Inną rzeczą jest, że pierwotny plan zakładał wydanie 1.13 w pierwszej połowie września, a DAFa w drugiej. Tymczasem 1.13 wydano na przełomie września i października. Spowodowało to tym samym opóźnienie premiery 1.14, która, jak wszystko wskazuje, będzie zawierać sobie upragnionego przez wielu DAF-a. Nie będzie on jedynym elementem tej aktualizacji. Zgodnie z deklaracjami będzie zawierał on ulepszenia, które studio tworzyło przez ostatnie 3 miesiące. Jedno z nich możecie zobaczyć, przyglądając się bacznie poniższemu zdjęciu DAF-a.

liftaxle

Warto też poinformować iż zespół SCS Software wciąż się powiększa. Do zespołu dołączyły dwie osoby – Wiktor z Polski oraz 50keda ze Słowacji. Wiktor będzie dla Was osobą anonimową – nie był do tej pory związany ze sceną symulatorów ciężarówek. 50keda wielu z Was powinno kojarzyć. Naszej społeczności jest on znany głównie ze swoich modów, które stworzył do gry Euro Truck Simulator 2, m.in Scania R pierwszej generacji, poprawiony Daf XF, czy też akcesoria do tuningu. Stworzył on także, wspólnie z mwl4 wtyczkę do Blendera obsługującą format SCS, która znacznie ułatwiła pracę innym modderom.

50keda oraz Pavel Sebor - szef studia

50keda oraz Pavel Sebor – szef studia

Ich dołączenie do firmy powinno być inspiracją dla wielu naszych rodaków aktywnie udzielających się w społeczności graczy ETS2. Pokazuje bowiem, że po pierwsze, modderzy mają otwartą pracę do gry w studiu, a po drugie nie trzeba w ogóle znać języka czeskiego, ani być Czechem by pracować dla SCS Software. Wystarczy znajomość angielskiego. Jest jeszcze jeden warunek konieczny – należy podjąć pierwszy krok – wysłać CV/portfolio do SCSu, zamiast powtarzać sobie że “i tak mnie nie przyjmą”.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
 • 0
 • 15
 • 10
 • 13 723
 • 456
 • 10 948