linux1UWAGA! Pragniemy przypomnieć, że wszystkie legalne i oryginalne klucze do ETS2 działają w wersji 1.3.0 gry, oraz działają na STEAMIe!!!

Polacy wspięli się na nowy szczyt bezczelności. Na Allegro sprzedawane są klucze z opisami “Nie działa na steam”; “Nie działa z wersją 1.3.0” itp.
Jeżeli klucz nie działa z wersją 1.3.0, i/lub nie można aktywować go na platformie Steam, oznacza to, że klucz jest NIELEGALNY. Jedynym uczciwym dystrybutorem kluczy na Allegro jest sklep www_keye_pl . Kupowanie wersji pudełkowych na Allegro też jest w miarę bezpieczne.

Sprzedaży na allegro próbował też m.in. sprzedawca “keys–premium”. Twierdzi on, że sprzedaje  klucze od użytkowników, którym gra się znudziła i dlatego klucze mają nie mieć możliwości aktywacji na platformie STEAM. Dziwnym trafem zdobył sto takich kluczy, albo i jeszcze więcej (Na wcześniejsze aukcji sprzedał blisko 60 sztuk. Co więcej sprzedający w opisie zamieszcza zdanie “Nie wierz w kody za 1 zł 5 zł czy nawet 15 zł”. Wystarczy jednak przejrzeć historię jego aukcji i komentarzy (szczególnie negatywnych, aby zauważyć że swego czasu sprzedawał on klucze po 1,19 złotego. http://allegro.pl/euro-truck-simulator-2-kod-2-za-1-24-7-i2915931631.html . Ponadto, na czystą logikę, jakim cudem pieniądze ze sprzedaży kopii pochodzącej od osoby, której gra się znudziła, mogłyby wspierać producenta tytułu? 

 

W ostatnim czasie dość często dyskutowany jest temat numerów seryjnych do ETS2, sprzedawanych na Allegro w dużo niższych cenach, np. około 20 złotych za sztukę. Wielu z Was wydało się dziwne, że ktoś inny niż wydawca, sprzedaje same klucze do gry po około 20 złotych. Zdecydowaliśmy się nieco naświetlić ten temat.

Producent gry – czeskie studio SCS Software oferuje ją na w wersji elektronicznej, linux2na rynki międzynarodowe za 30 euro, czyli ponad 120 złotych. Polski wydawca – CD Projekt, znając specyfikę polskiego rynku, umieścił grę w sprzedaży z ceną sugerowaną 79,99 zł,  równocześnie oferując ją w wersji elektronicznej 10 złotych taniej. Jakim cudem można było dostać więc klucze w okolicach 20 złotych?

linux3Należy zauważyć, że CDP jest wyłącznym posiadaczem praw wydawniczych gry na terenie Polski. Trzeba zwrócić też uwagę, że dystrybucja elektroniczna generuje znacznie mniej kosztów niż dystrybucja pudełkowa. Głównym kosztem bezpośrednim przy sprzedaży kopii elektronicznej jest procent od sprzedaży oddawany producentowi. Nie ma już kosztów związanych z fizycznym stworzeniem opakowania z grą, dostarczeniem jej do sklepów, ani też marż hurtowników i detalistów. Nie ma też ryzyka, że kopia się nie sprzeda.

Takie rozwiązanie pozwala CDP urządzać dość duże promocje cenowe cyfrowych kopii gier. Chociażby krótkotrwałą sprzedaż w okolicach 20 złotych. Skąd jednak klucze w takich cenach u sprzedawców internetowych? Pomyślmy przez chwilę. Nie ma zagranicznego rynku gier komputerowych, gdzie wersje pudełkowe ETS2 kosztowałyby mniej niż równowartość 20 złotych. Aby sprzedawać polskie kopie gry, sprzedawca kluczy, musiałby je nabyć hurtowo u CDP. Hurtownicy kupują taniej, to fakt. Ale czy CDP mogąc samemu, praktycznie bezkosztowo sprzedawać gry po 69 złotych, decydowałoby się odsprzedawać część kluczy innym, po mniej niż 15 złotych? Wątpliwe.

Może więc ktoś skorzystał z promocji i kupił dużą ilość sztuk gdy CDP oferowało ją po 20 linux4złotych? Pomyślcie jednak logicznie. Gdyby ktoś z Was kupił klucze w takiej cenie, to najprawdopodobniej poczekałby aż promocja się skończy, a następnie oferował je co najmniej po 40 żeby zarobić na tym, a przy okazji być dość tanim sprzedawcą.

Prawda niestety jest bolesna. Według tego, co udało nam się dowiedzieć od osób związanych z SCS, klucze te pochodzą z Keygenów (generatorów kluczy). A to oznacza, że w niedługiej przyszłości zostaną zablokowane, lub nie będą umożliwiały korzystania z opcji sieciowych gry.

linux5Drugą ważną informacją, którą chcemy wam przekazać jest fakt, iż SCS jest blisko ukończenia tworzenia linuxowej wersji ETS2. Właśnie z tej wersji pochodzą screeny zdobiące newsa :-).

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 178
  • 103
  • 13 931
  • 456
  • 10 948