Pytanie te powraca jak bumerang przy każdej kolejnej aktualizacji gry. Wszakże studio już dawno pokazało niemalże gotowy model. Dlaczego to tak długo trwa? Kiedy model wreszcie pojawi się w grze? Postaramy się rzucić jak najwięcej światła na tę sprawę.

Studio, na podstawie swoich dotychczasowych doświadczeń, zdecydowało się już nigdy nie dodawać do gier ciężarówek pozbawionych licencji. Pojawienie się w grze niewydanych ciężarówek, w tym Renault T jest całkowicie zależne od rezultatu negocjacji między deweloperami gry a producentami ciężarówek. To jednak nie koniec newsa.

Trochę historii

Zacznijmy od historii. Po raz pierwszy o Renault Range T, SCS Software wspomniało w styczniu 2016 roku. Wtedy też zaprezentowano załączony niżej screen z gry. Zdawałoby się, żę przedstawia on gotową ciężarówkę. We wrześniu 2018, na swoim Twitterze, twórcy gry bezpośrednio odwołali się do prezentacji Renault na targach IAA 2018. To mogłoby sugerować że temat Renault Range T nie zawisł w próżni i prowadzone są intensywne rozmowy.

Co więcej, na początku grudnia 2018 roku, miał miejsce długi wywiad z prezesem SCS Software, w czasie któego stwierdził on, żę Renault Range T utknęło w procesie zatwierdzania modelu do gry wewnątrz koncernu. Na szczęście studio widzi w tym temacie światełko w tunelu. Mają nadzieję, że w 2019 uda się wreszcie wypuścić ciężarówkę.  Na koniec należałoby przypomnieć, że od ponad roku SCS Software ma dedykowanego pracownika zajmującego się sprawami licencji i będącego za to rozliczanym. 

Widać już pierwsze efekty jego pracy. Dogadano już co najmniej Krone, Mana TGX Euro 6, Intnational Lonestar (do ATS). To pozwala być optymistycznie patrzeć na Renault Range T.

Screen z 2016 roku przedstawiający Renault Range T na terenie Francji

Licencja

Licencje są bardzo skomplikowanym tematem i obecność jednego modelu danego producenta w grze nie oznacza automatycznego pojawienia się w niej kolejnych modeli tej firmy. Mogą być różne – czasowe, niewygasające, na markę, na model, wymagające potwierdzenia bądź nie. 

Prowadzone rozmowy dotyczące licencji mogą trwać nawet latami. Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy się skończą. Niejednokrotnie sprawa potrafi się wyłożyć na łopatki w momencie gdy wydaje się, że wszystko jest ustalone, a brakuje tylko podpisów złożonych na umowie. 

Dodanie tych ciężarówek, tylko bez “znaczków” producentów nie jest możliwe. Studio na podstawie doświadczeń z poprzednich lat stwierdziło i rozmów z producentami, zdecydowało że będzie umieszczać w grze modele tylko i wyłącznie po uzyskaniu licencji.

Czy model jest faktycznie gotowy?

We wpisie z 2016 roku ( oraz na załączonym screenshocie) widzimy tylko i wyłącznie jeden wariant kabiny oraz jeden wariant zawieszenia. Nie widzimy też wnętrza. To NIE OZNACZA, że zrobiono tylko tyle. Prawdopodobnie zrobiono sporo więcej. 

Jak pokazał przykład MANa, produkcja idzie najszybciej gdy dokumenty licencyjne są podpisane, a producent ciężarówki udostępnia pliki CAD. W przypadku MANa w ciągu pół roku “dociągnięto” model – dopracowano szczegóły oraz przygotowano wszystkie dostępne warianty zawieszenia. Analogicznie może być w przypadku Renault Range T.

Pozostaje też kwestia nagrania i obrobienia dźwięków, co zwykle ma miejsce po podpisaniu papierów. 

A więc kiedy?

Odpowiedzi na ten temat nie zna nikt. Naszym zdaniem, w oparciu o to, co napisaliśmy w tym newsie, są spore szanse, że cieżarówka ujrzy światło dzienne w 2019 roku.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 364
  • 118
  • 16 237
  • 456
  • 10 948