… ale tak by to się przydało! W miniony czwartek, grupa twórców z SCS Software udała się na zamknięty tor pod Pragą gdzie dokonali sesji nagraniowej… dźwięków zderzeń pojazdów.

Specjalnie, na te potrzeby zakupione zostało kilka starych aut, które nie miały już wielkich szans na ponowne pojawienie się w ruchu ulicznym. Po sesji nagraniowej nie mają już żadnych szans!

Podczas sesji nie było mowy o żadnej amatorszczyźnie, czy oszczędzaniu pojazdów. Poddano je rozmaitym próbom przy różnych prędkościach. Nagrywano więc zarówno dźwięki otarć, zderzeń czołowych, jak I bocznych. Nagrywano też zderzenie przy dużych prędkościach. Aby to zrealizować, jeden z samochodów zrzucono z dużej wysokości za pomocą dźwigu.

Nad pełnią bezpieczeństwa czuwała brygada straży pożarnej I pogotowie ratunkowe. Za kierownicami pojazdów posadono gwiazdę wśród czeskich kaskaderów – Jardę Psenicka. Służył on swoimi umiejętnościami w takich filmach jak Titanic, Doom, Hellboy I wieu wielu innych.

Ta sesja nagraniowa to niezbity dowód na to, że SCS Software zarobione pieniądze inwestuje a nie przejada. Pieniądze na realizację sesji są pieniędzmi zarobionymi na dystrybucji dodatku DLC Haloween na platformie STEAM.

Nagrania dźwięków zderzeń w żaden sposób nie oznacza, że SCS Software przygotowuje model zderzeń dla ciężarówek I pojazdów ruchu ulicznego. Nagrane materiały będą wykorzystywane na potrzeby ETS2 I przyszłych projektów. Pewne jest tylko to, że kolejnym przedmiotem nagrań będzie dźwięk silnika V8 ;-).

PS. SCS Software informuje że posiada do sprzedania bezwypadkowe, pochodzące od pierwszego – niepalącego właściciela, następujące samochody osobowe…. ;-).
Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 164
  • 97
  • 13 917
  • 456
  • 10 948