Wszystko powoli idzie ku lepszemu. Efekty kilku ostatnich tygodni pracy SCS-u, stają się wreszcie widoczne! A i nasza redakcja ożywa.

oculusSCS Software wciąż idzie do przodu, pracując nad usprawnieniami rozgrywki oraz pełniejszym wykorzystaniem wszelkiej maści kontrolerów i gadżetów. Niedawno, rozpoczęto testy specjalnych okularów 3d, pozwalających na rozglądanie się po kabinie… używając własnej głowy. Programiści pracują obecnie nad usprawnieniem obsługi tej funkcji. Nam pozostaje zadać pytanie, czy nie jest to skóra za wyprawkę. W końcu, ilu z Was może pochwalić się posiadaniem okularów “Oculus Rift”?

Każdy z Was, doskonale zdaje sobie sprawę, że klawiatura, mimo iż najpopularniejsza, nie jestlogitech najlepszym urządzeniem do gry w Euro Truck Simulator 2. Twórcy już dawno wyszli z założenia, że nie można zapominać o użytkownikach “bardziej precyzyjnego” sprzętu. W tym celu SCS Software zacieśnia współpracę z firmą Logitech. W ramach współpracy, twórcy ETS2 otrzymali, od producenta kontrolerów przesyłkę pełną… kierownic, dżojstików, oraz klawiatur i myszy zaprojektowanych z myślą o graczach. Studio nie zamierza zatrzymywać tego sprzętu u siebie. Najbardziej prawdopodobne jest ogłoszenie serii konkursów, w ramach których sprzęt zostanie rozdany. Czy studio zrobi to samodzielnie, za pomocą serwisów fanowskich, czy wydawców – tego jeszcze nie wiemy.

Po raz pierwszy od dosyć dawna, możemy pochwalić się pewnymi konkretami dotyczącymi nadchodzącego patcha, o który wierciliście nam dziurę w brzuchu. Po ponad miesiącu, wznowione zostały jego beta testy. Skąd wynika ta przerwa? Otóż studio zdecydowało się na zaimplementowanie do patcha dość dużych zmian. Zmian nie o charakterze kosmetycznym, lecz zmian zmieniających trzon silnika. Testowanie przez osoby spoza przedsiębiorstwa, byłoby w czasie ich zmian, po prostu bezsensowne.

Co nowego w najświeższej becie patcha? Zapraszamy do lektury listy:

*) Usprawnienie regulacji sprzęgła
*) Ciężarówki wreszcie spalają paliwo, w czasie postoju przy włączonym silniku
*) Poprawki desek rozdzielczych
*) Różne poprawki fizyki
*) Wyeksportowanie parametrów dotyczących Force Feadback do plików definicji – dzięki czemu modderzy będą mogli je samodzielnie modyfikowaćP
*) Poprawa ścieżek podjazdu pojazdów AI na przystanki w UK
*) Dodanie elementów o podobnym działaniu do tzw. kocich oczek (powodujących wstrząs w przypadku najechania na linię)
*) Eksport danych telemetrycznych dotyczących ciężarówki, do zewnętrznego oprogramowania (prędkość, poziom paliwa, obroty silnika, itp.)

Ponadto wprowadzono wiele rozmaitych poprawek kosmetycznych jak poprawki prefarbów, znaków, malowań itp. Mimo to data premiery patcha wciąż nie jest znana. Nie wiadomo też ile nowych ciężarówek będzie on zawierał.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 8
  • 13 768
  • 456
  • 10 948