Od ostatniej i pierwszej części mojego minibloga trochę mineło, cóż, nie chciałem takiej długiej przerwy, ale szkoła i problemy w życiu osobistym nie decydują kiedy się skumulować. Powracając jednak do świata symulatorów… w którym ostatnio przeszła burza i to nie byle jaka.

Po sieci zaczął krążyć tajemniczy program pewnego autora który odblokowuje zablokowane pliki .scs przez autorów. I zaczęło się… panika, że wszystkie mody których autorzy nie chcieli widzieć zmodyfikowanych zostaną odblokowane. Prawdę mówiąc – do dzisiaj jeszcze nie widziałem żadnego odblokowanego moda do pobrania, za to widziałem ten już sławny program do zapisania na dysku C.  Patrząc na idee w cale nie potępiam tego programu, ile razy wiedziałem, że coś mogę lepiej zrobić, czy po prostu zrobić parę rzeczy pod siebie, a nie mogłem, bo mod był zablokowany. Jednak czy w dzisiejszych czasach można liczyć na ludzką uczciwość? Gdyby program był wykorzystywany do tylko tego celu co podałem – nie ma problemu. Niestety wielu modderów ma wątpliwości czy po prostu ktoś nie odblokuje moda pozmienia parę rzeczy i podpiszę się jako autor. Taki los spotkał między innymi Konwert Volva F10, gdzie Szeryff123 jako jeden z powodów nie udostępnienia ciężarówki dla nikogo podał właśnie ryzyko kradzieży moda. Na forum pojawił się też wczoraj zapewne znany nie licznym djcycu. Jest to mój znajomy z którym znam się jeszcze za czasów HardTruckSite, a zarejestrował się… no właśnie, bo ktoś przywłaszczył sobie jego prace.  (http://eurotrucksimulator2.info/pl/forum/temat-renault-ae-interior–4476?pid=55050#pid55050) Tak na prawdę wydając mod zawsze trzeba się z tym liczyć i mieć świadomość, że nawet najlepsze zabezpieczenia mogą zostać złamane. Djcycu wiedział to, mimo, iż to nie pierwszy raz – nie dał się i dalej chce robić modele i je wydawać, a zapytany czy ma jakiś sposób na przywłaszczenie modu – “Zrobię go jeszcze raz tak, żeby nikt nawet nie musiał już w nim nic poprawiać”. Sam się z tym zgadzam i sam próbuję to praktykować w moich modyfikacjach.

Co jeszcze? Strasznie lubię oglądać screeny z ETS2, bo przecież siedzi się kilka godzin na modelami, aby w końcu się nimi pochwalić, prawda? Dlatego głównie odwiedzam galerie, których autorzy mają jakieś wyróżniające się modele.  Jednak i tak najczęściej odwiedzam temat wspólny, gdzie każdy wstawia kilka zdjęć.  Jednak ostatnio przykuła moją uwagę galeria Nokiana, która świetnie się uzupełnia z galerią Ha-eSa. Myślę, aby jakieś zdjęcie które mi się spodoba wrzucać gdzieś pomiędzy tekst, urozmaiciło by to nieco czytanie. Jeżeli jesteście za tym i wyrażacie zgodę, aby wasze zdjęcie przeplatało tekst napiszcie w komentarzu podpisując się nickiem z forum.

I to na dzisiaj chyba już koniec. Redakcja rozpieści Was jeszcze dłuższym tekstem, ale dopiero we wtorek 😉 .

 

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 157
  • 92
  • 13 910
  • 456
  • 10 948