Ledwie w dniu wczorajszym pokazaliśmy Wam odwzorowaną na potrzeby DLC Skandynawia siedzibę Scanii w szwedzkim Södertälje, a producent gry poszedł krok dalej. Dziś pora na spotkanie z… fabryką ciężarówek Volvo w Tuve, niedaleko Göteborga!

ets2_volvo_tuve_factory_001Tak, to właśnie fabryka Volvo, będzie kolejną siedzibą producenta ciężarówek, którą będziemy mogli odwiedzić w DLC Skandynawia. Lokalizacja ta powstała przy bliskiej współpracy z producentem ciężarówek który na bieżąco służył pomocą, rozlicznymi materiałami zdjęciowymi oraz konstruktywną krytyką.

Okazuje się, że fabryki te nie będą tylkoets2_volvo_tuve_factory_002 miejscem koło którego przejedziemy, do którego zrobimy dostawę, lub zabierzemy przypadkową naczepę. Okazuje się, że będziemy mogli stać się ważnym elementem łańcucha dostaw! Naczepy pełne ciężarówek pachnących nowością będziemy mogli bowiem odebrać z fabryki i dostarczyć wprost do firmowego salonu. Nie jest jeszcze wiadomym, czy będziemy prowadzić takie dostawy jedynie na terenach objętych dodatkiem DLC Skandynawia czy też na wszystkich terenach odwzorowanych w grze. Możliwość dostaw będzie bowiem wymagać stworzenia nowych, lub przerobienia dotychczas istniejących salonów samochodowych.

Co dalej?

Zanim jednak wysuniecie postulat by takie fabryki zlokalizować na dotychczas dostępnych w grze terenach, zachęcamy do auto refleksji. Jeżeli chodzi o mapy, gracze jednocześnie oczekująets2_volvo_tuve_factory_003

 • Zbudowania Irlandii
 • Zbudowania brakującej części Francji
 • Zbudowania półwyspu Iberyjskiego (niejednokrotnie zapominając o tym, że wcześniej należałoby dokończyć Francję)
 • Zbudowania reszty Włoch
 • Dodania byłych republik radzieckich graniczących z Polską lub należących do UE
 • Odwzorowania Bałkanów

ets2_volvo_tuve_factory_004Nie wspominając przy tym o kilku mocno egzotycznych pomysłach i propozycjach. I najlepiej wydania większości z powyższych, jeżeli nie wszystkiego, za darmo. Studio SCS Software, z gry na grę i z dodatku na dodatek, stale rozwija się, Wciąż jednak daleko mu do rynkowych gigantów. Jeżeli by więc dodać postulat unowocześnienia “starych” terenów, daje to zajęcie dla twórców map przy rozbudowie Euro Truck Simulator 2, na najbliższe 5 lat. I to zakładając, że zespół nie byłby pomniejszany na potrzeby wzmocnienia ekipy budującej równolegle tereny na potrzeby American Truck Simulator oraz pomijając ogromną listę życzeń dotyczącą funkcjonalności w grze, czy ciężarówek (które nie są zadaniem dla map makerów). Jednocześnie byłoby to 5 lat wojen między fanami, wykazującymi równolegle, które tereny powinny być zrealizowane jako pierwsze.

No właśnie, które? Zapraszamy do udziału w ankiecie!

Można wybrać tylko jeden kierunek. Wybierajcie więc ten, ets2_volvo_tuve_factory_005który waszym zdaniem jest najbardziej pożądany. Ankieta potrwa tydzień. Wtedy też pojawią się jej wyniki. Ankieta zawiera tylko tereny które sąsiadują z dotychczas odwzorowanymi. W końcu Półwysep Iberyjski nie miał by racji bytu w ETS2 bez Francji.

Na koniec (ten news nam się nieco przeciągnął 😉 ) przypominamy że tylko środy, do 23:59 można dorwać Świętego Mikołaja z paczką tematycznych malowań. Jak to zrobić? O tym możecie przeczytać we wczorajszym wpisie. main_01

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
 • 0
 • 13
 • 11
 • 21 128
 • 456
 • 10 948