Nie jest żadnym zaskoczeniem, że w obliczu premiery Scania Truck Driving Simulator, główny projekt SCSu – Euro Truck Simulator2, zszedł na nieco dalszy plan. Jak jednak cały czas podkreślają twórcy –  prace nad ETS’em 2 nie stanęły. Potwierdzeniem tego są screeny z wieczornej i nocnej jazdy co potwierdzić mają nowe screeny z wieczornej i nocnej jazdy. Screeny znajdziecie w galerii krajobrazy. Powinny się Wam rzucić w oko 😉

Czy te screeny rzeczywiście potwierdzają, że coś się przy tym symulatorze dzieje – ocenę zostawiamy Wam. My nie widzimy na nich niczego zaskakującego ani przerażającego – jest to po prostu paczka kilkunastu zwykłych fotek, z których niewiele wynika. Jednak bystre oko naszego bloga wyłapało kilka rzeczy, na których warto się skupić.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, zdjęcia te były robione w godzinach późno wieczornych i nocnych. Możemy więc dokładniej przyjrzeć się otoczeniu jaki panuje w nocy. Paradoksalnie to, że na fotkach robionych w nocy widać niewiele – jest dobrą informacją. Noc stała się wreszcie prawdziwą nocą. Na tle ciemnego krajobrazu wyróżniają się znaki – czeski znak informujący o stacji paliw i austriacki znak kierunkowy. Nie wyglądają one bardzo źle, ale nie ukrywamy, że mogły zostać lepiej odwzorowane.

Najbardziej niepokojącym sygnałem jest stacja paliw. O ile wielkim plusem jest to, że będzie ona wykorzystywana nie tylko przez nas, ale także ruch AI, to bardzo nie podoba się nam model stacji. Takich małych stacji zwykle nie buduje się przy autostradach. Szkoda, że twórcy cały czas ustawiają ten typ stacji na mapie. No cóż, będziemy musieli z tym żyć bo na zmiany jest już chyba za późno.

Na screenach przedstawiających Volvo widać w tle bardzo ciekawe budynki, których nigdy dotąd nie widzieliśmy. Dzięki nim pokazywane miasta stają się bardziej realne. Wreszcie oprócz magazynów i industrialnych budynków pojawiają się bloki, kamienice itp.

Ostatnią rzeczą, którą można poruszyć jest ‘marker’ oznaczający miejsce odstawienia naczepy. W STDS nie jest on trójwymiarowy. Jedynie na powierzchni podłoża wyznaczony jest obszar, w którym należy odstawić naczepę. W ETS2 szykuje się jednak powrót ‘markerów’ ze wcześniejszych gier – a szkoda, bo dużo estetyczniej wygląda to w STDS.

W czasie ogólnego podniecenia nową mini grą od SCS przypomnieliśmy Wam, że istnieje jeszcze taka gra jak ETS2 i cały czas brnie do przodu. Możemy chyba już powoli mówić, że symulator wchodzi na ostatnią prostą – w końcu do premiery już tylko dwa miesiące 🙂

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 186
  • 106
  • 13 939
  • 456
  • 10 948