Cały młyn związany z premierą gry Scania Truck Driving Simulator powoli mija. Możemy więc spokojnie powrócić do tematu naszej etatowej gwiazdy – Euro Truck Simulatora 2. Dziś krótka analiza i film wprost od SCS Software.

W ostatnim czasie coraz więcej graczy zaczęło obawiać się o datę premiery ETS2. Dominowało STDS. Z ETS2 natomiast brakowało filmów, nowych zdjęć a twórcy podawali tylko lakoniczne komunikaty zazwyczaj brzmiące: “Projekt cały czas jest tworzony według harmonogramu, który przyjęliśmy”. Musieliśmy wierzyć im na słowo.

W ostatnim newsie na blogu SCS, pojawiła się informacja, że wszystkie siły skupiają się teraz na projekcie Euro Truck Simulator 2. Do tego stopnia, że nikt chwilowo nie przywiązywał wagi do tworzenia materiałów promocyjnych. Czeskie studio obiecało przy tym, że w nadchodzących tygodniach możemy oczekiwać kolejnych filmów i zdjęć oczekiwanego symulatora.

Czy twórcy z obietnicy się wywiążą ? Czy wyrobią się ze skończeniem gry? Doświadczenia związane z STDS każą nam się nad tym zastanawiać. W przypadku tytułu ze Scanią zaangażowanie beta testerów znacząco przewyższyło oczekiwania twórców gry. Czesi w pewnym momencie myśleli, że jeszcze kilka drobnych poprawek fizyki i gra będzie skończona. Tym czasem beta testerzy zgłosili tyle uwag i tyle propozycji ulepszeń gry, że proces tworzenia przedłużył się o miesiąc. Dodatkowo widać, że dostarczenie gry wydawcy tydzień przed premierą to zbyt mało.

Nie stwierdzamy, że gra się opóźni, jednak uważamy że jest to prawdopodobne. Jeżeli się opóźni, to raczej tylko dlatego, że beta testerzy byli bardzo aktywni i zaangażowani. Jak będzie? Czas pokaże. Tymczasem na osłodę oczekiwania otrzymaliśmy niespełna minutowy film przedstawiający modele ciężarówek w nowym ETS-ie. Film znajdziecie poniżej:

Film jest bardzo krótki i nie pokazuje nam wszystkich modeli ciężarówek, które zobaczymy w nowym symulatorze. Wszystkie  przedstawione widzieliśmy już wcześniej na screenach czy innych filmikach. Potwierdza się także fakt, że nie zobaczymy licencjonowanych marek – Iveco i DAFa. Ciekawi nas jeszcze brak MANa, ale ta marka ma się pojawić w pełni licencjonowana w nowym symulatorze.

Mamy nadzieję, że zapowiadane przez Czechów kolejne materiały z Euro Truck Simulator 2 będą nieco bardziej rozbudowane. Mamy świadomość tego, że gra zbliża się do premiery więc wszystkie nowe elementy z nowej gry zostały już pokazane i omówione, lecz jak powszechnie wiadomo społeczność czekająca na ten symulator jest bardzo wymagająca i oczekuje czegoś więcej niż krótkich filmów czy pojedynczych screenshotów z gry. Więc – twórcy, do dzieła ! 🙂

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 158
  • 93
  • 13 911
  • 456
  • 10 948