Temat Renault T jednak nie umarł. Po miesiącach ciszy, SCS Software przemówiło w tym temacie. I to zaledwie 2 dni po naszym newsie, gdzie mierzyliśmy się z pytaniem “Kiedy Renault T?”.

W sobotni wieczór opublikowaliśmy artykuł w którym przeanalizowaliśmy wydarzenia i komunikaty SCS Softrware związane z Renault T. Podsumowaliśmy go, wyrażając ostrożny optymizm – stwierdzając że naszym zdaniem, są spore szanse, że ciężarówka ujrzy światło dzienne w 2019 roku. Minęły dwa dni, a temat Renault T poruszyło też samo studio SCS Software i to z przytupem. 

W dniu wczorajszym, SCS Software wrzuciło do Insta Stories na swoim oficjalnym Instagramie https://www.instagram.com/stories/scs.software/?hl=pl  poniższy obrazek:

Widzimy więc, że w dniu wczorajszym miała miejsce sesja nagrywania dźwięków ciężarówki Renault T. 

Co to może oznaczać?

Widzimy dwa możliwe scenariusze:

  1. Wielka improwizacja i partyzantka. W scenariuszu tym SCS Software wynajęłoby komercyjnie ciężarówkę od jakiejś firmy transportowej w celu dokonania nagrań dźwięków i zebrania jak największej ilości materiałów referencyjnych (filmiki, zdjęcia, pomiary itp.) Dzięki temu studio mogłoby bez udziału licencjodawcy dokończyć tworzenie modelu i pójść do Renault z komunikatem: “Zrobiliśmy i dopracowaliśmy własnymi siłami ciężarówkę. Obejrzyjcie ją, może to Was przekona do udzielenia nam licencji”To wariant mocno ryzykowny. W przypadku nieudzielenia licencji studio wyrzuciłoby olbrzymie pieniądze w błoto. 
  2. Udzielenie SCS Software licencji na ciężarówkę oraz pełna współpraca pomiędzy producentem ciężarówki a twórcą gry. W scenariuszu tym SCS oraz Renault podpisują umowę licencyjną, Studio dostaje niezbędne pliki CAD oraz materiały referencyjne pozwalające na efektywne dokończenie produkcji. Koncern udostępnia też ciężarówkę na potrzeby nagrań dźwięków.To wariant znacznie mniej ryzykowny.

Mamy głęboką nadzieję że sesja nagraniowa wynika ze scenariusza nr 2

Czy model jest faktycznie gotowy?

Tak jak pisaliśmy w weekend, gdy jedyny dotąd raz pokazano screen z gry zawierający Renault T, pokazano tylko i wyłącznie jeden wariant kabiny oraz jeden wariant zawieszenia. Nie pokazano też wnętrza. To NIE OZNACZA, że zrobiono tylko tyle. Prawdopodobnie zrobiono sporo więcej. 

Jak pokazał przykład MANa, produkcja idzie najszybciej gdy dokumenty licencyjne są podpisane, a producent ciężarówki udostępnia pliki CAD. W przypadku MANa w ciągu pół roku „dociągnięto” model – dopracowano szczegóły oraz przygotowano wszystkie dostępne warianty zawieszenia. Analogicznie może być w przypadku Renault Range T.

A więc kiedy?

Jeżeli faktycznie podpisano umowę licencyjną, to Naszym zdaniem od premiery Renault Range T w ETS2 dzieli nas maksymalnie kilka miesięcy. 

Co jeszcze pichcą?

Na koniec mała zajawka którą opublikowało dzisiaj SCS Software. Jest to screen z jednego z projektów, nad którym studio obecnie pracuje. Jak myślicie, chodzi o Odświeżenie Niemiec? A może o coś innego? 

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 99
  • 45
  • 16 613
  • 456
  • 10 948