Wczorajszy dzień i wpisy z tego dnia wywołały bardzo wiele emocji i kontrowersji.

Wpis “Najświeższe sprawy bieżące

Prima Aprilis jest świętem przez jednych uwielbianym, przez innych nienawidzonym. Nigdy nie ma takiego żartu, na który nabiorą się wszyscy. Żart jest dobry wtedy, gdy wydaje się na tyle realistyczny, że znajdą się osoby, które dadzą się wkręcić. We wczorajszych komentarzach widzieliśmy cały przekrój – od luzactwa do sztywniactwa. Niektórzy z Was gratulowali dobrego żartu, przyznawali się, że dali się oszukać. Inni z kolei wyzywali, określali jako żenujące, odsądzali nas od czci i od wiary.

Wielu z Was zapewne oczekuje, że zdradzimy jak to jest na prawdę. Pisząc wczorajszy news zabawiliśmy się formą. Pamiętajcie życiową zasadę: W każdym żarcie, zawsze jest ziarenko prawdy. Okłamiemy Was, jeżeli powiemy, że każdy z tych newsów był całkowicie prawdziwy. Okłamiemy Was też, jeżeli powiemy, że wszystko co napisaliśmy było nieprawdą. Prawda jest zawsze po środku, zawsze jest coś na rzeczy 🙂 Nie podamy szczegółowo co było prawdą a co fałszem. Niech życie pokaże, gdzie bardziej wkręcaliśmy, a gdzie mówiliśmy prawdę.

 

Wpis “Profesjonalni złodzieje”

Na początku chcielibyśmy serdecznie przeprosić za użycie bardzo niefortunnego sformułowania “Rumunia to jednak dziki kraj…” Sformułowanie te może korespondować z negatywnymi stereotypami przypisywanymi temu krajowi i społecznościom z niego się wywodzącym. W naszym zamyśle nie chcieliśmy nikogo obrazić, a jedynie wskazać na praktyki użytkowników rumuńskiego forum, które zasługują na miano dzikich. Pod takimi praktykami mieszczą się radykalne przykłady piractwa i naruszania własności intelektualnej (jako ciekawostka podajmy, że symulatory ciężarówek sprzedają się tam w nakładzie ok 150 egzemplarzy) jak przykładowo zamalowywanie emblematów (na co najmniej 5 screenach). Przykładem dzikiego zachowania jest też zrobienie print screena naszego serwisu wraz z uruchomionym obrazkiem, wobec fiaska innych prób skopiowania. Wszystko żeby tylko mieć screen na swoim forum i pod żadnym pozorem nie odwołać się do innego serwisu. Takie praktyki uważamy za dzikie. Polscy internauci wykazują przy tym minimum kultury. Nie spotkaliśmy się jeszcze z przykładami zamalowywania emblematu. Polak to albo umieści z emblematem, albo wykadruje. Dobre to nie jest, ale mniej bezczelne niż zamazanie.

W kontekście wypowiedzi użytkownika noname. Post był automatycznie zaklasyfikowany do oczekujących. Sprawdziliśmy logi, przepytaliśmy zespół. Nie ma więc mowy o usuwaniu niewygodnych komentarzy. Komentarz nie jest niewygodny, co można polemizować z jego treścią.

Jeżeli zaś chodzi o treści merytoryczne jego wypowiedzi jak i kilku kolejnych osób, to potwierdzamy iż posiadamy zgodę SCSu na używanie emblematu, możecie zapytać w SCS. Te emblematy + nasz regulamin, ograniczają dalsze rozpowszechnianie screenów pobranych z naszego serwisu. Regulamin zabrania też pozyskiwania materiałów poprzez obchodzenie zabezpieczeń. Czyli wykradanie od nas jest nielegalne, tym bardziej nielegalne jest perfidne zamalowywanie emblematów. Nie klasyfikujemy, całego tematu na tamtym forum, złodziejskiego. Część obrazków, jest te bez emblematów (wyłączając te z zamalowanymi emblematami), są umieszczone najprawdopodobniej legalnie. Nawet jeżeli skradziono je od nas, to z racji, że i my nie umieściliśmy na nich emblematów, nie jesteśmy w stanie potwierdzić swoich racji.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 180
  • 104
  • 13 933
  • 456
  • 10 948