Na przełomie Listopada i Grudnia 2018 roku, SCS Software wydało dodatek mapowy Beyond the Baltic Sea – Bałtycki Szlak. Jaki dodatek będzie następny? W którym kierunku pójdzie studio? W poniższym wpisie rozważamy realistyczne naszym zdaniem scenariusze.
AKTUALIZACJA – 10.05 2019 r.
Twórcy gry ogłosili iż najbliższym dodatkiem mapowym będzie Road to the Black Sea! W dodatku tym zobaczymy Rumunię, Bułgarię oraz europejską część Turcji!
Więcej informacji o dodatku TUTAJ.
Nie trudno się domyślić że studio Beyond the Baltic Sea NIE będzie ostatnim dodatkiem mapowym. Gra przecież wciąż jest popularna pośród graczy, a poprzednie aktualizacja przyniosła prawdziwe petardy jak zakup naczep I faza odświeżania terenów Niemiec, czy MAN TGX Euro 6 . Wycofywanie się z poszerzania mapy nie miałoby żadnego sensu. SCS Software nie ukrywa tego, że zamierza dodawać kolejne kraje. Potwierdziło, że rozpoczęło tworzenie kolejnego dodatku, i że nie będzie to Hiszpania z Portugalią.
UWAGA! SCS nie przekazało jeszcze informacji na temat kierunku najbliższego DLC.
Poniższa mapa i wpis NIE POKAZUJĄ PLANU SCS SOFTWARE. Pokazują one wyłącznie przewidywania naszej redakcji dotyczących zawartości możliwych DLC.

Możliwe przyszłe DLC zdaniem NASZEJ REDAKCJI
To w takim razie gdzie?
Na to pytanie nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Dlatego też pozwalamy sobie na zaprezentowanie najbardziej prawdopodobnego naszym zdaniem podziału na dodatki DLC. Postaramy się też ocenić prawdopodobieństwo powstania każdego z nich.
- PÓŁWYSEP IBERYJSKI – Hiszpania i Portugalia
Jest to kierunek pojawiający się dość często na liście życzeń graczy. Jednakże, już latem ubiegłego roku, studio SCS Software jasno poinformowało że najbliższe DLC nie będzie poświęcone terenom Hiszpanii i Portugalii. Jest to jednak na tyle “popularny kierunek”, a obydwa państwa mają tak dużą siłę nabywczą, że wątpimy aby SCS Software długo zwlekało z odwzorowaniem tych terenów.
Skoro Półwysep Iberyjski nie będzie w najbliższym DLC, to naszym zdaniem będzie on odwzorowany w kolejnym po nim.
- KRAJE WYSPIARSKIE – Irlandia, Islandia, Wyspy Owcze
DLC typowo wyspiarskie, dotyczące trzech, odseparowanych od siebie terenów na północnym zachodzie Europy. Naszym zdaniem nie powstanie ono zbyt szybko. Uważamy, że aby jakkolwiek komponowało się z mapą, SCS Software powinno najpierw dokona odświeżenia terenów Wielkiej Brytanii odtworzonych w podstawowym Euro Truck Simulator 2. A to nie będzie miało miejsca zanim nie zostanie skończone Odświeżanie Niemiec.
- KRAJE POSTSOWIECKIE – Białoruś i Ukraina
Z całą pewnością byłoby do DLC z ciekawym klimatem. Miałoby ono swoich amatorów z racji iż są to kraje poza Unią Europejską, do których rzadko poruszamy się w celach turystycznych. Jednakże państwa te, same w sobie mają niską siłę nabywczą, szczególnie w temacie takim jak zakup legalnego oprogramowania. Dodatkowo Białoruś nie jest pokryta Google Street View co znacznie utrudniłoby zbieranie materiałów koniecznych do produkcji. Naszym zdaniem takie DLC powstanie w ostatniej kolejności.
- WYBRZEŻE MORZA CZARNEGO – Rumunia, Bułgaria, Mołdawia
Na pierwszy rzut oka dość egzotyczne DLC. Na drugi, pomijając Mołdawię, wcale nie tak bardzo. Mołdawię umieściliśmy tutaj, a nie w krajach postsowieckich z racji kulturowego i językowego powiązania z Rumunią. Rumunia i Bułgaria są krajami należącymi do Unii Europejskiej. Nie są jeszcze potęgami gospodarczymi, jednakże, w szczególności w Rumunii, gospodarka rozwija się dość prężnie, a podatki są upraszczane i nieco redukowane, dzięki czemu krok po kroku państwo to nadrabia zaległości w temacie dobrobytu mieszkańców.
\
W Rumunii mieszka też duży odsetek graczy ETS2. Zważywszy że nie jest już tak “biednie”, wydaje się, że byliby oni skłonni wydać pieniądze na DLC odwzorowujące ich kraj. Dla mieszkańców zachodniej Europy, jazda po górzystych terenach Rumunii będzie smakowitym kąskiem. Stan głównych dróg jest tam dobry, jednak często przecinają one masywy górskie bądź wiodą krętymi dolinami rzek. No i wciąż autostrad tam jak na lekarstwo.
\
Odwzorowanie Bułgarii otworzyłoby też szansę na odwzorowanie europejskiej części Turcji, wraz ze Stambułem. To natomiast przyciągnęłoby ogromną grupę graczy znad Bosforu.
Za Rumunią przemawiałyby też dwie podpowiedzi ze Streamu SCS Software – pluszowy nietoperz-wampir oraz Zamek Corvin w Huendoarze w Rumunii. Jednakże, jak przyznało samo studio – podpowiedzi na streamie mogły zawierać zmyłki. Naszym zdaniem, to właśnie to DLC będzie najbliższym wydanym dodatkiem.
- ZACHODNIE BAŁKANY – Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra
Na Bałkanach krew nie woda, i jakby nie podzielić tego terenu, tak można wywołać polemikę dotyczącą słuszności tego, bądź przynależności bądź nie, danego terenu do Bałkanów. Z całą pewnością, Bałkany są zbyt duże aby odwzorować je w jednym DLC wydanym w ciągu roku. Dla nas to kierunki wypoczynkowe – Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, ale też takie które są dla wielu owiane większą tajemniczością – Bośnia i Hercegowina, Serbia oraz Kosowo… Mieszanka od UE po duży wpływ Rosji, od terenów zaminowanych po tereny gdzie płaci sie w Euro. I ponownie – autostrad jak na lekarstwo. A wszystko to niegdyś należało do Jugosławii. Naszym zdaniem, tereny te powstaną po odwzorowaniu Półwyspu Iberyjskiego,
- POŁUDNIOWE BAŁKANY – Macedonia Północna, Albania, Grecja
Jak powyżej, trudno mądrze podzielić Bałkany. Tym bardziej patrząc na napięcia pomiędzy Grecją a Macedonią dotyczące nazwy drugiego z tych państw. Określilibyśmy takie DLC Słonecznymi Bałkanami. Grecja oraz dużo mniej odkryte Macedonia i Albania. Naszym zdaniem – po Zachodnich Bałkanach
UWAGA!
Przypominamy, wszystko co napisaliśmy powyżej to tylko i wyłącznie nasza merytoryczna analiza i nasze przewidywania dotyczące możliwych planów SCS.Na dzień dzisiejszy SCS Software nie przedstawiło oficjalnej informacji jakie tereny zostaną odwzorowane w najbliższym DLC.