Zdecydowaliśmy się powrócić do materiału, który w języku angielskim w sieci pojawił się około dwóch miesięcy temu. Wzbudził wiele kontrowersji, zrodził jeszcze więcej pytań. W związku z tym, zdecydowaliśmy się, że pora ukrócić spekulacje. O czym mowa?

Mowa o DLC Rigid Trucks, co można przetłumaczyć jako DLC – Tandemy. Koncept ten we wrześniu, opisało na swoim blogu studio SCS Software- Twórcy gry.  My zdecydowaliśmy się poczekać i opublikować informacje o pomyśle, wyjaśniając najważniejszą wątpliowość – a mianowicie kwestię produkcji i daty premiery tego dodatku. Zacznijmy jednak od przybliżenia samego konceptu.

Podczas opracowywania przyszłych elementów czy funkcji, SCS Software spędza wiele czasu na dyskusji pomysłów, tym jak je zaimplementować w samej grze, jak przedstawić je graczowi i jak dalej je rozwijać.

Jednym z od dawna dyskutowanych konceptów jest nowy rodzaj DLC (Płatnego Dodatku) z ciężarówkami typu tandem. Wprowadzenie tandemów do gry to spore wyzwanie zarówno dla developerów gry, gdyż musieliby oni zmieniać już ustabilizowaną formułe gry, jak i dla was – wirtualnych kierowców. Cofanie i parkowanie tymi bestiami do najłatwiejszych nie należy!
Oczywiście, przy tworzeniu takie dodatku, należy się zająć jego bezbolesnym wprowadzeniem do świata gry. Należy więc dostosować fizykę, ekonomię, ładowanie/rozładowanie, miejsca i infrastrukturę… Ma to zarówno swoje wady i zalety. To wyzwanie, mogłoby by przekonać twórców do ponownego przemyślenia pomysłu posiadania naczep na własność. Jednak im ambitniej  SCS Software ingeruje w świat gry, tym więcej zajmuje aby wprowadzić zmian w życie. Temat posiadania własnych naczep coraz częściej przewija się wśród artystów czeskiego studia. Pierwszy krok na tej drodze to naczepy ze zmiennym nadwoziem, na które można załadować kontenery, cysterny i inne ładunki które da się transportować pojazdami typu tandem.

Takie DLC to dla dla kierowców  to całkiem nowe wyzwanie – zwłaszcza jeżeli chodzi o załadunek i rozładunek towaru. Wiec, jeśli myśleliście, że wasze umiejętności parkowania w ETS2 są bliskie perfekcji, przemyślcie to jeszcze raz! 🙂 ‘Sztywne’ ciężarówki z dołączoną przyczepą typu tandem zweryfikują wasze umiejętności manewrowania. Oczywiście, dla mniej zapalonych graczy, lub dla tych którzy wolą skupić się na samej jeździe, wciąż pozostałaby opcja auto-parkowania.

Co jest jednak najważniejsze,  pragniemy podkreślić, że dodatek DLC Rigid Trucks nie istnieje i nie jest tworzony. Wszystko o czym przeczytaliście powyżej, stanowi tylko i wyłącznie koncept, rodzący i kwitnący w głowach części zespołu SCS Software. Nie oznacza to, że dodatek taki nigdy nie powstanie. Zwyczajnie nie jest on w tym momencie tworzony.

Studio na bieżąco śledzi pojawiające się w sieci życzenia graczy i gromadzi je. Następnie są one priorytetyzowane, konfrontowane z możliwościami technicznymi, tym co ze sobą wnoszą (czy nie są przypadkiem bajerem – “sztuką dla sztuki”), oraz dyspozycyjnością konkretnych osób, które mogłyby daną rzecz zrealizować. DLC Rigid Trucks zdaje się mieć dość wysokie miejsce na wewnętrznej liście priorytetów. Co wcale nie oznacza, że taki dodatek powstanie. Multiplayer jest na niej jeszcze wyżej.

Piotrek & Bujny

Ps. W ostatnich dniach nieco odświeżyliśmy szatę graficzną serwisu. Jak wam się podoba jej nowe wydanie?

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 11
  • 6
  • 13 719
  • 456
  • 10 948